güvelerin yok edilmesi
Güve ilaçlaması kimlere yaptırılmalıdır
26 Mart 2015
güvelerin zararları
Güveler ısırır mı
26 Mart 2015
güveler evlere nereden girer

güveler evlere nasıl gelir

Güveler evlere nasıl gelir çeşitli nedenler ile eve giren güve yumurta bırakıp ürerler. böcek ilaçlama yapılmadığı zaman kısa sürede evde güvelerin üremesine ve tüm daire içinde güvelerin sorun oluşturmasına neden olabilir. İnsanların pek bilediği güve kelebeği dış alanlardan yada yan komşudan rahatlıkla evlere girip hiç sorun olmayan evlerde bile önlem alınmaz ise kısa zaman içinde çoğalarak sıkıntılara sebep olabilir. Kuru bakliyatlar çeşitli yiyecek ve elbiseler arasında bile girme riski olan güveler tahıl ambarlarında ürünlerin içine yerleşerek bu ürünlerin içini boşaltır ve kof bir kabuk kalmasına neden olarak ciddi zararlara sebep verebilir. Daha önceden alınan bir gıda maddesi içinde yuvalanmış güve türü bu alana girdikten kısa bir süre sonra pupa döneminden çıkarak larva ve erişkin bir şekle dönüşür.

Güvelerin evlere girmesini önleme

Güveler evlere nasıl gelir diyen insanların çok çeşitli nedenler ile güve problemine maruz kalabilecekleri ancak önemli olanın güvelerin ilk görüldüğü zaman diliminde etkili bir şekilde güve ilaçlaması yaptırılarak imha edilmeleri asıl önemli olan nokta olup önemsenmez ve nasıl olsa kaybolur mantığı ile hareket edilmesi durumunda ciddi zararlara ve ev içinde sağa sola uçuşan güvelerin istilasına maruz kalabilirler. Apartman ve sitelerde güveler evlere nasıl gelir diye düşünen insanlara gerek dış alanlardan gerek yan komşusundaki bir güve sorunu nedeni ile daha larva aşamasında iken sağa sola dağılan kurtçukların sizin evinize de girip erişkin hale gelmesi ve kısa zaman içinde yumurta bırakarak çoğalması fazla uzak bir ihtimal değildir.

Güvelerden korunmanın en önemli yolu güve ilaçlama servisi almak ve sizlerin yaşam alanlarınızda huzuru bozan güvelerden kurtulmanız ilk yapılması gereken hareket tarzı olmalıdır. Güvelerin yok edilmesi için ev ilaçlama hizmeti almak gerekir. Güvelerden kurtulmak hem insan sağlığının korunması hemde evler ve iş yerlerinde maddi kayıplar yaşanmasına engel olur. Güve kelebeği ilaçlama mekanın durumuna göre değişkenlik gösterse de en etkili güve ilaçları kullanılarak güvelerden kurtulunur. Güve kelebeği ile mücadele için garantili böcek ilaçlama yapan ekiplerden hizmet alınmalıdır.

 

Comments are closed.