Güve ilaçlama

güve mücadelesi
27 Şub

Güve ilaçlama gerek mutfaklarda kurtçuklar şeklinde ortaya çıkan ve daha sonra uçan güve kelebeği haline dönüşen mutfak güveleri için ilaçlama olarak ve gerekse elbise ve tahıl gıda ambarı gibi alanlarda ortaya çıkan güvelerin yok edilebilmesi için mekanın durumuna ve güvelerin türüne bağlı olarak kokulu ilaçlama yada kokusuz güve ilaçlaması şeklinde yapılabilmektedir. Kokusuz yöntem kullanılarak yapılacak alanlarda dolap yoğun malzeme ve uçan güveler olmamalı sadece az miktarda güve görülen alanlar ve boş mekanlarda kokusuz güve ilaçlama tercih edilmelidir. Kelebeğe benzerliğiyle bilinen güveler, sağlığı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz alanlarda yer alan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Maddi zararlara sebebiyet veren güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve saklanırlar. Bireysel olarak güveleri yakalamaya çalışmak bu canlıların kaçarak daha iyi gizlenmelerine neden olacaktır.

Yumurtlama ile üreyen güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına göre değişiklik gösterirler. İyi bir ortamda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 kez üremektedir’ler. Güve yumurtaları ortalama 1 hafta 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşır. Yumurtadan çıkan yavru güveler yaklaşık 1 ay içerisinde ergin hale gelerek çoğalırlar. Güve türleri çoğalmadan yapılabilecek en etkili çözüm yolu ilaçlama uygulaması yapılmasıdır. Hizmet alacağınız güve ilaçlama şirketleri her tür güve türüne karşı ilaçlama yapabilecek profesyonelliğe sahip olmalıdır. Güve ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanmaktadır dikkat edilmesi gereken güvelerin türleri ve yapılacak mekanın özelliğidir.guvelein-ozellikleri

Güve ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır ?

Güve ilaçlama servisleri her şeyden önce gerek güveler hakkında ve gerek diğer tüm haşere türleri hakkında bilinçli ilaçlama elemanları çalıştırmalı müşteri telefonla ilaçlama talep ederken tam olarak sorunun boyutunu anlayamadığı yada gerekli bilgilendirmeye ulaşamadığı durumlarda farkında olmayarak yanlış ilaçlama yöntemi talebinde bulunabilmekte belkide hiç faydası olmayacak bir yöntemi talep ettiğinin farkına bile varamamaktadır. Atlas ilaçlama ekipleri böylesine durumlar ile çok fazla karşılaştıkları için en iyi ilaçlama teknikleri nelerdir hangi ilaçlar ile hangi mekanlarda uygulama yapılırsa daha kalıcı ve kesin çözüme ulaşılır ilaçlama için gittiği evde güve ilaçlama yada başka mekanlarda müşteriye gerekli bilgilendirme ve yardımda bulunarak birlikte en güvenilir güve ilaçlama işleminin yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Garantili ilaçlama deneyimli ve donanımlı ekiplerin bilinçli olarak uyguladıkları yerinde müdahaleler ve her haşerenin özelliklerine en uygun ilaç ve ilaçlama teknikleri kullanılarak yapılmasının kalıcı çözümlerde en etkili rolü oynadığını bilerek yaptıkları ilaçlama servisleri başta olmak üzere tüm böceklerin yok edilmesinde çok başarılı olmakta ve ister istemez müşteri memnuniyeti ve potansiyelinin kalıcı olmasını sağlamaktadır. Profesyonel ilaçlama uygulamaları ve işini bilerek yapan elemanların verdiği güvenle orantılı olarak ilaçlama sektöründe aranılan bir ekip olmanın tüm gereklerini bilerek ileriye dönük hizmetlerimizde kalite ve güveni esas alarak güve ilaçlama hizmetleri vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir