gümüş böceklerinin öldürülmesi
Gümüş böcekleri için ikinci ilaçlama gerekir mi
20 Mart 2015
gümüş böceği imha hizmeti
Gümüş böcekleri zor ölür mü
20 Mart 2015
gümüş böceği yuvaları

gümüş böcekleri evlere nasıl yuva yapar

Gümüş böcekleri nerelere yuva yapar çatı aralarında, duvar deliklerinde, fayans araları ve nemli tüm alanlarda yuvalanma özelliğine sahiptir. İlaçlama yapılırken buralara dikkat etmek şarttır. gümüş böcekleri aslında dış alanlarda yaşayan karanlık ve nemli bölgelerde sıkça görülen haşere türleri olup apartman içinde gümüş böcekleri nerelere yuva yapar bunun bilinmesi ve ona göre bir gümüş böceği ilaçlama hizmeti alınması daha faydalı olacaktır. Gümüş böceklerinin yuvalandığı ve saklandığı alanlar binaların zemin katları, duvar araları, uzun süre yerinden kaldırılmayan atıl durumdaki eşyalar, merdiven altları, havalandırma boşlukları ve su saatlerinin bulunduğu bölümler olup bu alanlara saklanan gümüş böcekleri buralardan daire içlerine rahatlıkla girebilir ve kısa süre içindede insanların sağlığına olumsuz etkileri görülür.

Daire içine giren gümüş böcekleri nerelere yuva yapar şeklindeki bir düşünceye karşı verilebilecek en doğru cevap hiç kuşkusuz ev içine girerek yuvalanan gümüş böceklerinin özellikle süpürgelik olarak tabir edilen parkelerin kenarlarındaki duvarla birleşen bölümlerine, kap dipleri ve çerçevelerine, mutfak dolaplarının alt kısımları ile banyo bölümlerinde küvet yada duşa kabin teknelerinin altına sıkça yuvalandıkları görülmektedir. Evde üreyen gümüş böcekleri nerelere yuva yapar bunu anladıktan sonra bu saklanma alanlarına yönelik ciddi bir gümüş böceği ilaçlaması yaptırmak evde yuvalanan ve hızla üreyen gümüş böceklerinin tek seferde yok edilebilmesi için özellikle sisleme şeklinde bir gümüş böceği ilaçlaması ile rahat bir şekilde imha edilebilecekleri ancak kokusuz ve sırt pompası ile uygulama isteniyor ise yerlerin özellikle dip yerlerin bir hafta kadar silinmeden bekletilmesi gerekmektedir.

Gümüşcün böceği ilaçlaması kokusuz haşere ilaçları ile yapıldığı zaman bir iki hafta kadar böcek görülmesi olağandır. İlacın kalıcı etkisi gümüş böceklerinin vücuduna yapışarak yuvalarına taşınır ve diğer böceklere de etki eder. En etkili gümüş böceği ilaçlama şekli hiç kuşkusuz sisleme yöntem olup ani öldürücü etkisi sayesinde çok daha kısa zamanda önlenir. Böcek ilaçlama yaptırmadan önce böceklerin giriş bölgelerinde iyileştirme yapmak böcek girişini ortadan kaldıracağı için oldukça faydalıdır. İlaçlama yapıldıktan sonra böceklerden korunmak çok daha kolay olur.

Comments are closed.