Gümüş böcekleri için ikinci ilaçlama gerekir mi

Gümüş böcekleri için ikinci ilaçlama gerekir mi daire ve apartmanda insanların huzurunu kaçıran gümüş böceği genel olarak tek ilaçlama ile ortadan kaldırılması mümkün olan bir haşere çeşidi olup yapılan tek uygulama gümüş böceklerinin yok edilmesine yeterli olmaktadır. Gümüş böcekleri için ikinci ilaçlama gerekir mi diye düşünen insanlar için yaşadıkları alanların konumu önemli bir belirleyici öneme sahip olup genelde çatı katında oturanlar için çatı arasında ilaçlama yaptırılmıyor ise evde gümüş böceği şikayetleri daha sık görülecek ve belkide tek ilaçlama ile gümüş böceklerinin imhası tam olarak mümkün olmayacağı için gümüş böcekleri için ikinci bir ilaçlama gerekir mi şeklinde bir sorgulama ister istemez yaptırılması gereken bir hale dönebilecektir.

Çatı katında oturanlar için mutlaka çatı aralarında da gümüş böceği ilaçlaması yaptırmaları gerekli olup sadece dairede yapılan uygulama dış alanlardan yoğun böcek girişine maruz kalacak böylesi mekanlar için tek ilaçlamanın pek fazla bir önleyici etkisi uzun süreliğine yeterli olamayacağı için gümüş böcekleri için ikinci ilaçlama gerekir mi sorusuna elbette yaptırmanın zorunlu olduğu gerçeği ortaya çıkacaktır. Gümüş böcekleri ile mücadele aslında rahat baş edilebilen bir ilaçlama türü olsa da bu saydığımız özellikteki yerler ve dış alanlardan çok yoğun gümüş böceği girişi olan alanlarda dış alanlarında gümüş böceği ilaçlamasına tabi tutulması şarttır.

Sadece daire içinde gümüş böceği mücadelesi almak kesinlikle yetersiz kalıp sorunun kökten çözümü için Çatı araları ve varsa balkon, teras gibi yerler ilaçlamadan geçirilmeli gümüş böcekleri için ikinci ilaçlama gerekir mi şeklinde bir düşünceye hiç gerek kalmamalıdır. Gümüş böceklerinden nasıl kurtulunur diye merak edenlerin mutlaka etkili ve profesyonel bir ilaçlama yaptırması zorunluluktur. Gümüş böceklerinin bir daha olmaması için giriş bölgelerinde önlemler almak ve iyi bir ilaçlama firması ile çalışarak gümüş böceklerini mekandan arındırmak çok daha kalıcı çözüm sunar. Böcek ilaçlama dikkat ve titizlik istediği için bireysel yada amatör değil profesyonel bir ekip tarafından bilinçli olarak yapılmalıdır. Atlas ilaçlama daima kalitenin öncüsü yüksek müşteri memnuniyetinin savunucusu olmuştur.

Sık Sorulan Sorular