Gümüş böceği ısırır mı

gümüş böceklerinin zararları
26 May

Evlerde görülen gümüş böceği ısırır mı çoğu insanın ilk gördüğünde ne olduğunu bilmediği ve pek anlam veremediği bir böcek türü olan gümüş böceği evlerin banyo ve mutfak kısımlarında daha yoğun görülen bir haşere olup genellikle çatı, bodrum ve binanın su giderleri olarak bilinen lavabo deliklerinden ve duvara tırmanarak havalandırmalardan, kapı dipleri, çatlak ve deliklerden, pencere boşluklarından evlere girerler. Yumuşak vücutlu ve kahverengi gri renkleri olan evdeki gümüş böceği ısırır mı çoğu insan böcek ısırmasından rahatsız olup ısıran böceklerden uzak durmaya çalışır. Gümüş böceği ısıran bir böcek türü değildir çok fazla ortalıkta dolaşmazlar evlerin nemli bölgelerinde kapı dipleri ve parkelerin kenarlarında süpürgelik araları yada banyo mutfak dolapları aralarında yuvalanan gümüş böcekleri insanlara direkt olarak zarar veren bir böcek olmayıp sadece yedikleri gıdaların aralarında ve kullandıkları mutfak eşyalarının içlerinde dolaşıp buralara salyalarını ve dışkılarını bıraktıkları için sağlık sorunu oluşturan zararlı türleridir.

Gümüş böceklerinin zararı nedir

Eve giren gümüş böceği ısırır mı diye düşünen ve bu böceğin zararından emin olmak isteyen kişilere verilecek en doğru yanıt sağlık sorunu oluşturmaları nedeni ile ilaçlama yaptırılması gereken bir böcek çeşidi olmalarına karşın gümüş böcekleri insanları ısırmaz ve sokmazlar. Değişik renklerde olan gümüş böceği ısırır mı bu böcek kabuklu bir haşere olmayıp vücut yapısı son derece yumuşak ve zayıftır Geceleri ortalıkta dolaşır gündüzleri evlerin kuytu bölgelerinde saklanırlar. Gümüş böceği ısırır mı diye merak edenlerin bilmesi gereken ne yaşlı nede çocuklar üzerinde ısırma gibi bir riski olmayan bu böceklerin evlerden arındırılması için evde gümüş böceği ilaçlaması yaptırılarak kalıcı bir şekilde ortadan kaldırılmaları gıdaların hijyeni ve sağlık açısından gereklidir.

3 thoughts on “Gümüş böceği ısırır mı

  1. Sayın yetkili sanırım benim evdeki bu gümüş böceği inceledim ve o olduğuna kanaat getirdim bu durumda hangi ilacı önerirsiniz ve nasıl uygulama yapmaliyim. Bu arada evde 2 aylık bebek var ilaçlama zararı nedir risk oranı teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir