kalorifer böceği ilaçlama hizmeti
Kalorifer böceği ilaçlama
27 Şubat 2015
tatarcık mücadelesi
Tatarcık ilaçlama
27 Şubat 2015
garantili gümüş böceği ilaçlama

gümüş böceği ilaçlama teknikleri

Gümüş böceği ilaçlama hizmeti veren haşere mücadele ekiplerimiz evlerde ilaçlama için daha çok banyo ve mutfak bölümlerinde görülmeye başlayan hareketliliği ile zaman içinde tüm odalara ve evin tamamına yuvalanmasıyla sonuçlanan zaman süreci başlamadan önce tedbir almalıdır. Evde gümüş böceği ilaçlama yaptırmak bu küçük ve gri görünümlü yumuşak vücut yapılarına sahip zararsız böceklerin tüm daireye yayılmadan başlangıçta ortadan kaldırılması ileri ki dönemlerde gümüş böceklerinin evi istila ederek her köşede karşınıza çıkmasını engelleyebilir etkili gümüş böceği ilaçlama yöntemi kullanan gümüş böceği ilaçlama servisleri yardımı ile kalıcı olarak gümüş böceklerinin daire içinden sökülüp atılmasını sağlayabilirsiniz. Gümüş böceği ilaçlama şekilleri gerek kokusuz ilaçlar ve gerek kokulu ilaçlar kullanılarak yapılabilmekte ancak yoğun nem böceği görülen mekanlarda kokulu gümüş böceği ilaçlama uygulaması tercih edilerek zayıf kalan kokusuz ilaçlamaya oranla çok daha çabuk ve böcekleri yuvalarından çıkarıp imha eden etkili bir böcek ilaçlama uygulaması yaptırılmalıdır.

Halk arasında bilinen adıyla gümüş böceği, nişasta ve şeker ağırlıklı beslenen, gri parlak renkli, uzun ve basık bir böcektir zehirsiz bir böcek olup insanları ısırma yada sokma gibi bir durum söz konusu olmaz. İki ile sekiz yıl arasında yaşayabilen gümüş böceği, yavruyken beyaz olup yetişkinlik dönemine girdikçe metalik parlak bir renk almaya başlar. Küçük bitişik gözleri ve uzun antenleri vasıtasıyla etrafını algılayan bu böcek, balığa benzer kıvrılma hareketleri ile ilerlemektedir.

Bağıl nem oranının %75 ile %95 olduğu yerlerde yaşayan gümüş böceği çoğunlukla toprağa yakın zemin katlarda, garajlarda ve kömürlüklerde ev içinde banyo ve mutfak bölümlerinde sıklıkla görülür. Gümüş böceği bir seferde elli taneye kadar yumurta bırakabilir. Yumurtaları beyazımsı, oval ve kapsül şeklinde olup genellikle küçük duvar çatlaklarının veya yarıkların içinde bulunur bu alanlara yönelik gümüş böceği ilaçlama yapılarak gümüş böceklerinin imhası sağlanmalıdır.gümüş böceği kontrolü

Gümüş böcekleri  nasıl beslenir

Geceleri beslenen gümüş böcekleri bir yıl beslenmeden yaşayabilmekle birlikte; beslenmesinde nişasta, dekstrin ve yapıştırıcı gibi polisakkaritler tüketmektedir. Kitap ciltleri, halılar, kahve, çay, pamuk, keten, ipek ve saç ile beslenip yaşam sürebilir. Giysilerde kullanılan bazı kimyasallara bağlı olarak bazı durumlarda gümüş böceği ilaçlama ekipleri tarafından deri kıyafetleri için tehlikeli oldukları gözlemlenmiş bu malzemelerden tükettiği de görülmüştür. Gümüş böceği evlerde maddi hasarlara neden olabilirler, fakat hastalık yayıcı özellikleri yoktur. Kulağakaçan, kırkayak ve örümcekler gümüş böceğini tüketen baş düşmanlarıdır.

Garantili ilaçlama hizmeti veren atlas ilaçlama ekipleri evlerin zeminlerinde kapı kenarları ve dolap altlarında gizlenen gümüş böceklerinin çıkarılıp imha edilmesinde çok etkili çıkarıcı özelliğe sahip dairedeki oksijeni yakıcı bir özelliğe sahip ilaçlar ile apartmanda gümüş böceği ilaçlama yapmaktadır. Deneyimli gümüş böceği ilaçlama ekipleri bu böceklerin ne tür ilaçlar kullanılarak ilaçlama işleminden geçirilmesi gerektiğini bilir ancak kokusuz ilaçlar kalabalık eşyası olan evler ile yoğun olarak evi sarmış gümüş böcekleri ile mücadelede şarttır.

Zayıf kaldığını daha etkili özelliğe sahip kokulu gümüş böceği mücadele yönteminin yaptırılmasında çok daha isabetli karar verildiği uygulama sonrası anlaşılacaktır. Ekonomik gümüş böceği ilaçlama fiyatları ile sizlerin evlerinizde yuvalanan gümüş böcekleri ve diğer zararlı türlerine özel ilaçlama şekilleri ile gerek evlerde gerek iş yeri ve binalarda gri renkli gümüş böceği ilaçlama hizmetlerimiz en etkili yöntem ve ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir