Farenin vücut yapısı nasıldır

farelerin türleri hakkında
28 Mar

Farenin vücut yapısı nasıldır fareler uzun kuyrukları tüylü postu ve keskin dişleri olan küçük memeli hayvanlardır. Fare ilaçlama zararlı çoğu fare türü kemirici özellikte olup oldukça sert cisimleri bile kemirip duvarları kazabildikleri için önemlidir. Evlerde görülen farenin vücut yapısı nasıldır ev fareleri lağım faresine oranla daha küçük açık gri ve siyah karışımlı renklere sahip olan vücudu son derece esnek olup güçlü çenelere sahip güçlü koklama duyuları olan zeki hayvanlardır. Omurgalı bir yapıya sahip olan farelerin dört ayağı olup ayaklarını adeta bir pençe gibi kullanabilmektedir. Yer yüzünde çok farklı fare türleri ve renkleri olup deney hayvanı olarak ta kullanılan fare türleri siyah, kahverengi,gri beyaz ve benekli renklere sahip olup insanlarla adeta iç içe yaşayan bir tür olup geceleri daha çok aktif hareket edereler.

Farelerin görünüşleri hakkında

Farenin vücut yapısı nasıldır yumuşak bir vücut yapısına sahip olan fare zararlısı yeşil alanlarda ve binaların zemin katlarında oldukça sık görülüp buralardan buldukları boşluklar nedeni ile evlere yada iş yerlerine girip çeşitli zararların ortaya çıkmasında baş roldedir. Farenin vücut yapısı nasıldır bilinmesi gereken bir fare kendi vücudundan daha küçük çaplı deliklerden geçebilir ve çoğu insanın giremez sandığı yerlere rahatça girip çok değişik alanlarda ortaya çıkarlar. İri bir fare pek çok insanın ürkmesine neden olacak kadar büyük olup farelerin en büyüğü lağım fareleri ve daha sonra çatı fareleri gelir.

Bilinen ev fareleri en küçük yapılı fare türü olup çok küçük deliklerden bile geçerek evlere çok rahatlıkla girebilmektedir. Atlas ilaçlama olarak gerek farelerin konutlardan yok edilmesi ve gerek fare giriş alanlarının tespit edilmesinde bilinçli ilaçlama elemanları ile hizmet vermekteyiz. Farelerin vücut yapısı son derece esnek olup kendinden çok daha küçük kovuklardan rahatça girerler. Fare yuvaları toprak zeminler, lağım kanalları, eşya arkaları gibi bölgelerde karşımıza çıkar. Farelerden kurtulmak için amatör ve bireysel fare mücadelesi yeterli olmaz. Böcek ilaçlama ekibimiz sizin yaşadığınız her türlü haşere ve fare sorunlarınıza etkili ilaçlar kullanarak çözüm sunmaktadır.