fare neleri tüketir
Fareler ne ile beslenir
28 Mart 2015
fare nasıl zarar verir
Fare ne tür zararlar verir
28 Mart 2015
fare nasıl doğrur

fareler nasıl çoğalır

Fareler nasıl ürerler pek çok canlı türünde olduğu gibi farelerin üreme şekli yavrulayarak olmaktadır. İlaçlama yaptırılmayanzararlı farelerde üreme tek sefer yavru yapan hayvanlardan farklı olarak, canlı yavru doğumu yılda birden fazla üreme ile gerçekleşir. Fareler nasıl ürerler sorusunun cevabı olarak yılda 4 -5 defa ürerler ve her yavrulamada 10’dan fazla yavru doğururlar. Fare üremesi ve çoğalması tamamen ortamdaki besin ve ortamın sıcaklığına bağlı olarak değişmektedir. Yeni doğan bir fare yavrusu takriben 2 ay içinde erginliğe ulaşır ve bu bireyde kısa sürede yetişkin bir fare olarak kendi yuvasını yapar ve çoğalmaya başlar. farelerde üreme yılda 4 ile 5 defa arasında olup bir defada 4 yada 12 arası yavru doğuran fareler kısa sürede yüksek sayılara ulaşarak kalabalık bir sayıya çıkabilmektedirler.

Fareler nasıl çoğalırlar

Evlerde görülen fareler nasıl ürerler nerelerde yuva yapar ve ürer bunun anlaşılması için farelerin en fazla görüldüğü alanlar tavan araları ve çeşitli taşınmaz eşyaların ve dolap altlarının iyi birer fare saklanma alanları olduğu düşünüldüğünde bu alanlarda fareler kısa sürede üreyerek çoğalır ve hızla ev içinde sayılarını artırırlar. Apartman ve binalarda fareler nasıl ürerler binaları bodrum ve çatı araları fare yaşam alanları içinde en ideal yerler olup buralarda fare üreme alanları daha sık görülüp fare yavruları buralarda erginleşerek daire içlerine ve binaya yayılıp insanlar için sıkıntı sebebi olurlar. Farelerin üremesi ev içinde büyük sıkıntılara sebep olacağı gibi bina içlerinde olan fare sürüleri insanların korku duymasına ve eşyalarına zarar vermelerine başlıca sebepler arasındadır.

Atlas ilaçlama olarak farelerin üreme alanları ve konutlardaki fareleri ortadan kaldırmak için fare mücadelesi yapmaktayız. Fare ilaçlama bu zararlı kemirgenlerin zararlarını ortadan kaldırmak için en etkili yoldur. Fareler ile mücadele için bu konuda uzman ilaçlama servisleri ile görüşüp apartman ve dairelere giren fare çeşitleri etkili bir ilaçlama türü kullanılarak imha edilmelidir. Apartmanda böcek ilaçlama ve fare ilaçlaması insanların huzurunu ve sağlığını korumak adına son derece önemlidir. Lağım faresi ve ev fareleri insanların hem eşyalarına hemde sağlıklarına tehdit haline dönüşebilmektedir.

 

Comments are closed.