Fare ne tür zararlar verir

fare nasıl zarar verir
28 Mar

Fare ne tür zararlar verir insanların sağlığı açısından oldukça zararlı bir yapıya sahip olan fare çeşitleri ilaçlama yapılarak önlenmez ise bulaştırdıkları hastalıklar nedeni ile oldukça riskli olurlar. Ayrıca maddi olarak fare ne tür zararlar verir bu zararların türleri nelerdir bu konuda kısa bir bilgi verelim istedik. Fareler insanların tarla ve bahçelerine girerek yetiştirmiş oldukları sebze ve meyveleri yiyerek yada kemirip parçalayarak tarla ve bahçelere zarar verirler. Bu nedenle çiftçilerin ve yetiştiricilerin en büyük düşmanı farelerdir. Yaşam alanlarına giren fare ne tür zararlar verir insanlar tarafından kiler, depo, ambar gibi alanlarda stoklanan ürünlerden beslenerek, ürünleri talan ederler ve insanlara maddi açıdan bazen oldukça büyük zararlar vererek zor duruma düşürürler. Fareler ev içlerinde insanların yiyeceklerine ortak olup, yiyeceklerin üzerine salya ve dışkılarını bırakarak insanlara bu yolla çeşitli mikropları bulaştırırlar.fare ücret tarifesi

Fare ne tür zararlar verir direkt olarak insanlara verebilecekleri zararlar arasında aç kaldıklarında insanların el ve ayak parmakları ile kulaklarını uyku sırasında ısırarak onların yaralanmalarına ve bu yolla çeşitli hastalık mikroplarının bulaşarak insanlar arasında hastalık yayılmasına da sebep olurlar. Fabrika ve sanayi tesislerine fare ne tür zararlar verir önemli üretim zinciri olan imalathaneler ve fabrikalar insanların en temel ihtiyaçlarını karşılayan yerler olup buralara giren fareler iş yerlerindeki elektronik aksamlara, kablo ve plastik malzemelere zarar verir üretimi yapılan çeşitli ürünleri parçalayıp kemirerek maddi zararlara sebep olurlar.

Tüm bu saydığımız farelerden kaynaklanan zararların ve olası hastalık risklerinin insanlardan uzak tutulması için fare görülen alanlarda farelere karşı ilaçlama yaptırılmalı ve farelerin yok edilmesi sağlanarak huzurlu bir yaşam sürülmelidir. Farelerin neden olduğu maddi zararlar işletmelerde ciddi zaman ve ürün kaybına yol açar. Fare zararlısı kemirici bir hayvan olduğu için koli ve çuvallardan tutun, boru, kablo, ambalaj, deri, kumaş gibi çok fazla malzemeyi kemirip zarar verir. Ev faresinin zararları mutfak ve elbiseler üzerinde çok fazla ortaya çıkmaktadır. Böcek ilaçlama firması seçerken dikkat edilmesi şart iken fare ile mücadelede çok daha bilinçli olunması kaçınılmazdır.