Fare insanı ısırır mı

Fare insanı ısırır mı ev hanımlarının en fazla çekindiği zararlı türlerinden biridir.  İlaçlama hizmeti verilen, lağım fareleri ve ev faresi insanlara direkt olarak zararı pek görülmese bile aç kalan bir lağım faresi uykuda iken insanın azalarını ısırabilir ve zararlı olabilir. Çok fazla yaşanmayan bir durum olsa da fare ısırması ve insanların yumuşak dokularını kemirmeleri gibi durumlara rastlanmış ancak nadir görülen bir durumdur. Fare insanı ısırır mı buna cevap olarak sıkıştırılan ve korkutulan fareler can havli ile saldırganlaşıp ısırma eğilimi gösterse bile nadir bir durum olup en tehlikeli fare çeşidi hiç kuşkusuz lağım fareleri olup insanlarda en fazla ısırma eğilimi görülen türler olup pek çok fabrika ve iş yerlerinde kabloları kemirip elektronik aksamlara zarar vererek insanlar için sürekli problem sebebi olurlar.

Fare türleri insan ısırır mı

Küçük yapılı fare insanı ısırır mı ev faresi ve fındık faresi olarak bilinen fareler insanları ısırmazlar ancak geceleri insanlar uykuda iken ortaya çıkıp gıda maddeleri ve çeşitli ev eşyalarını kemirerek zarar verirler. Fare türleri insanlar için hem maddi olarak kayıplara neden olurken hemde hastalık mikrobu bulaştırıp insan sağlığını ciddi şekilde tehdit ettiklerinden dolayı evlerde fare ilaçlaması yaptırmak oldukça önemli olup farelerin zararlarını önlemek için fare görülen alanlarda ve farelerin geliş güzergahlarında fare istasyonları ile fare mücadelesi vermek gerekir. Evlerin en büyük sorunu olan fare zararlısı borular ve çeşitli açık alanları kullanarak insanların yaşam alanlarına girip korkuya sebep olurlar.

Pek çok kişi fare insanı ısırır mı fareler hastalık yayar mı şeklinde telaş içinde bilgi edinmek için farelerin görülmesi sonucu panik içinde fare ilaçlaması yaptırmak için ilaçlama firmalarını aramaktadır. Hangi fareler ısırır? farelerin ısırması neden olur gibi pek çok sorunun yanıtını bulmaya çalışan insanlar farelerden ciddi anlamda nefret eder. Fare ısırması tehlikesi yaşanmadan önce ev ve iş yerlerinde fare ilaçlaması ile böcek ilaçlama hizmeti almak hem maddi kayıplar yaşamanızı engeller, hemde farelerden bulaşan hastalıkların önlenmesinde hayati önem taşır.

 

Sık Sorulan Sorular