Fare ilaçları

pasta fare zehiri
13 Nis

Büyük zararlara sebep olan fareler için kullanılan fare ilaçları katı özellikte olduğu için Farelerin kemirme iç güdüsünü harekete geçirir. Fare ilaçlama normal ilaçlama gibi olmayıp, pasta fare zehiri, mum blok fare zehiri ve fare yapışkanı gibi değişik özellikte fare mücadele ürünleri kullanılmaktadır. Fareler ile mücadele açık alanlar ile kapalı alanlarda doğru oranlar belirlenerek hava şartları ve yerleştirilecek fare ilaçları çevre şartlarından etkilenmemelidir. Farelerden kurtulmak için böcek ilaçları ile ev ve iş yerlerinde önlem almaya çalışmak hiç bir işe yaramaz. Fare türleri binalara lağım kanallarını kullanarak gelirler. Özellikle lağım fareleri iri yapılı oldukları için fabrika ve kumaş depolarında, tahıl ambarlarında ciddi ürün kayıplarına neden olurlar. Evde fare ilaçlama yaptırırken bebek ve küçük çocukların erişemeyeceği bölgelere fare zehri yerleştirmek gerekir.

Ayrıca açık olarak fare pastası ve mum blok gibi zehirli fare yemlerini hiç bir önlem olmadan evin sağına, soluna serpiştirmek çok ciddi tehlikelere davetiye çıkarır. Fare istasyonu kullanılarak fabrika ve evlerde fare ilaçlaması yaptırmak en sağlıklı çözümlerden biridir. Bina etraflarında, bahçe, tarla, çatı arası gibi bölgelerde farelere karşı ilaçlama yapılırken farelerin geçiş istikametleri ve yuvalandıkları bölgeler belirlenerek önlem alınması gerekir. Yeterli miktarda fare zehri konması çok fazla olmamak kaydı ile doğru aralıklar ile fare istasyonu yerleştirilmesi gerekir. Fare mücadelesinde kullanılan en etkili fare ilaçları fare pastası ve mum blok yöntem olup farelerin iç organlarına büyük zararlar vererek imha edilmesini sağlamaktadır.

Bilindiği gibi fare türleri son derece zeki, insan tenine aşırı duyarlı kemirgenler olduğu için çıplak el ile tutulan yemleri asla tüketmezler. Böcek ilaçları ile fare ilaçlama yaptırmak yanlış bir uygulama olduğu için sıvı haşere ilaçları ile farelere karşı ilaçlama yaptırmak boşa zaman ve maddi kayba uğramaktan başka bir şey değildir.  Atlas ilaçlama hem böcekler ile mücadele konusunda hemde farelerin yok edilmesinde yüksek öldürücü etkiye sahip kaliteli ilaçlar kullanarak ilaçlama yapmaktadır. yaşadığınız fare sorunlarında bizi haftanın 7 günü arayarak yaşadığınız şikayetlere karşı birinci sınıf ekipmanlar ve kaliteli çözümler ile en doğru hizmeti alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir