Fare ilaçlama yöntemi

fare ilaçlaması nasıl yapılır
28 Mar

Fare ilaçlama yöntemi açık ve kapalı alanlarda yapılacak fare ilaçlama hem uygulanan alanların dış etkileri bakımından hemde farelerin daha kolay fare zehirlerine ulaşabilmesi için farklı şekillerde yapılabilmektedir. Açık alanda uygulanacak fare ilaçlama yöntemi logar kapaklarının ve lağım bağlantılarının olduğu alanlara fare istasyonu içinde özel fare blokları ve fare pastası şekline fare imha ilaçları konularak insanların elinin değmeyeceği ve ortalık alanlarda olmayacak şekilde belirli aralıklar ile bırakılmalıdır. Fabrika ve iş yerlerinde kapalı anlarda uygulanabilecek yöntemler fare çeşidine göre farklılık gösterir. Lağım faresi için yapılacak fare ilaçlama yöntemi mutlaka istasyon modeli ile yapılmalı etkili fare mum bloğu ve fare pastası yada klerat fare granül yemleri istasyon içine uygun miktarda yerleştirilerek lağım farelerinin bu zehirli yemleri yiyerek iç kanama geçirip imha olmaları sağlanmalıdır.

Fare ilaçlama şekilleri nelerdir

Ev içinde yapılan fare ilaçlama yöntemi yine aynı şekilde yapılmalı ve bu bırakılan istasyonlara gereksiz yere insan eli değmemelidir. Sıvı böcek ilaçları ile fareler ölmez çok zeki bir hayvan olan fare zararlısı çok güçlü koku alma duyusuna sahip olduğu için bilinçsiz ve amatörce yapılan özensiz fare yemleme sinde kesinlikle bırakılan zehirleri yemez. Fabrikalarda fare ilaçlama yöntemi istasyon modeli ile yapılmalı gerekli görüldüğü takdirde dumanlı ilaçlama ile takviye edilmelidir. Atlas ilaçlama servisi olarak farelerin zararlarının önlenmesi için fare giriş alanları ve farelerin yuvalandığı bölgelerde farelere karşı ilaçlama yapmaktayız.

Bilinmesi gereken garantili fare ilaçlama yöntemi pek mümkün olmayıp dış alanlardan sürekli fare giriş çıkışları olan mekanlarda farelerin tam olarak önlenmesi pek mümkün olmayıp farelerin girdiği yerler belirlenerek kapatılmalı arada bir fare ilaçlaması yaptırılarak iş yerlerinde zara veren fare ve sıçan ilaçlama yöntemleri ile fareler yok edilmelidir. Fare ilaçlama firmaları farelerin imha edilmesinde yüksek öldürücü etkiye sahip fare ilaçları kullanarak ilaçlama hizmeti vermektedir. İnsan eli değmeden farelerin geçiş hatlarına bırakılacak fare öldürücüler ile farelerden kurtulmak mümkündür. Böcek ilaçlama ile fare ilaçlama arasında uygulama yönünden ciddi farklar bulunur. Böcek ilaçları fareler için etkili olmamaktadır.