Fare en çok nerelerde bulunur

Fare en çok nerelerde bulunur insanların yaşam alanlarında nadir olarak karşılaşılan fareler yoğun olarak dış alanlarda yaşarlar. Fare ilaçlama özellikle şehir şebekeleri olarak bilinen lağım ve kanalizasyon kanallarında çok fazla görülen fareler için şarttır. Zararlı fare en çok nerelerde bulunur sorusuna farelerin yaşam alanları ve üreme yerleri olarak kullandıkları alanlar olan binaların bodrum katları ve otopark alanları, çatı araları, kanalizasyon kuyuları, tarla ve atıl durumdaki harabe alanlar en fazla karşılaşıldıkları alanlar olup evlere çeşitli sebepler ile girerek insanların huzurunu kaçırıp sağlık bakımından ciddi zararlara sebep olurlar. Farelerden korunmanın en iyi yolu hiç şüphesiz farelerin görüldüğü alanlara ilaçlama yaptırmak ve fare giriş yollarını önlemektir.

Farelerin yaşadığı yerler

Fare en çok nerelerde bulunur diye düşünen kişilerin fare yaşam alanlarında çoğu zaman insanların bina ve siteleri iş yerleri olarak kullanılan büyük çaplı yerler ilk sıralarda olup toprak zeminlerde yaşayan fare çeşitleri geniş yerleşim alanlarının kurulması ile yaşam alanlarının tahrip edilmesi sonucu etrafa dağılarak en yakındaki yerleşim alanlarına dağılır ve buralarda fare sorunlarının yaşanmasına neden olurlar. Ev içinde en fazla fare nerelerde bulunur farelerin beslenmesi için en uygun ortam evdeki mutfak ve kiler olarak kullanılan gıda maddelerinin sıkça bulunduğu yerler fare için cezbedici alanlar olup fareler insanların yedikleri gıdalara ve kullandıkları eşyalara zarar vererek evlerde ciddi sorunlara yol açarlar.

Sizde fare en çok nerelerde bulunur diye merak ediyor ve farelerin zararlarından korunmak için ilaçlama yaptırmayı düşünüyorsanız bizi arayarak fare ilaçlama servisi talebinde bulunabilirsiniz. Fare bulunan mekanlarda olası maddi hasarlar ve insanlar için ciddi sağlık sorunları ortaya çıkmaktadır. farelerin giriş yaptığı bölgeler ciddi bir önlem alınmadığı takdirde sürekli fare girişine neden olur. fare ilaçlama yöntemleri, yemleme, fare yapışkanı, fare kapanı ve fare istasyonu kullanılarak yapılmaktadır. Fare mücadelesi ile haşere mücadelesi farklı olup, böcek ilaçlama sıvı ve jel ilaçlar ile yapılırken, fare ilaçlaması katı özellikli farelerin kemirme özelliğini uyaran özel fare yemleri kullanılarak yapılmaktadır. Fare mücadelesi bilinçli olarak yapılmalıdır.

 

Sık Sorulan Sorular