Evlerde kaç hamam böceği türü yaşar

Kahverengi renkli uzun ve iri vücutlu başında bir çift anten şeklinde duyargası bulunan hamam böcekleri belkide insanların en fazla karşılaştıkları zararlılardır. İlaçlama servisleri evlerde kaç hamam böceği türü yaşar sorusuna sıkça maruz kalır. Hamam böcekleri sayı olarak yer yüzünde binden fazla çeşidi olan değişik boy ve renklerde türleri mevcut olan böcekler olup genel olarak çöplük alanlar karanlık bölgeler ve nemli zeminlerde sıkça görülür. Ülkemizde evlerde kaç hamam böceği türü yaşar şeklinde düşünenler için en bilinen ve sıkça şikayet nedeni olan hamam böceği türleri arasında kahverengi hamam böcekleri, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, şark hamam böceği, karafatma böceği, kalorifer böceği, oriental hamam böceği, kahverengi çizgili hamam böceği türleri evlerde görülen hamam böcekleri olup bunların boyları ve renkleri bir birinden farklıdır. Kalorifer böcekleri çöpçü böcek olup yoğun olarak yaşadıkları yerler çöp konteynerleri ve binaların bodrum katları ile çatı araları ve havalandırma bölgeleridir.

Evde görülen hamam böceği çeşitleri

Evlerde kaç hamam böceği türü yaşar en fazla rahatsızlık veren hamam böceği hangisi diye bizi arayıp bilgi talep eden insanlar hamam böceği türlerini farklı bir böcek sanıp aslında çoğunun aynı böcek türü olduğunu yani hamam böceğinin çeşitleri olduğunu bilmezler. Örnek verecek olursak en bilindik hamam böceği çeşitleri karafatma böceği, kalorifer böceği ve hamam böcekleri aynı böcek çeşitleri olup boyları ve renkleri farklı olmalarına karşın yapıları benzerdir. Evlerde kaç hamam böceği türü yaşar bu böceklerin yaşam yerleri nereler gibi çeşitli sorular almaktayız.

Ekiplerimiz evlerdeki hamam böceklerinin binaların altlarında, çatı aralarında, havalandırma boşlukları ve binanın dış çevresinde barındıklarını bilmeleri gündüzleri yuvalarına çekilip gece karanlıkta ortaya çıkıp yiyecek aramak için eve dağıldıklarını bilmeleri bu böceklerin insan sağlığına zararlarını önlemenin ancak ilaçlama yolu ile ortadan kaldırılmaları ile mümkün olacağını bilip dairelerde yaşayan hamam böceklerinin ilaçlanarak imha edilmesinin sağlıklı bir yaşam için şart olduğunu bilmelerinde yarar vardır. Hamam böceklerini evlerden arındırmak için marketten ve eczaneden alınan ucuz ilaçlar çözüm olmaz.  Bunun yerine böcek ilaçlama firması çağırıp ilaçlama yaptırmak daha kalıcı çözüm sunar.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *