Evi terk etmeden ilaçlama

kokusuz ev ilaçlaması
15 Haz

Evi terk etmeden ilaçlama yaptırmak isteyen insanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla olup kokusuz ilaçlar ile önlenebilen haşerelerin imha edilmesinde jel böcek ilaçları ve kokusuz sıvı ilaçlar insanlar için büyük kolaylık sağlar. Tahta kurusu, akrep, toz böceği, kertenkele, ağaç kurdu, pire benzeri bazı haşereler kokusuz ilaçlar ile önlenemeyen bir yapıda oldukları için bu böceklerin mücadelesi kokulu ilaçlar ve dumanlı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Ancak evi terk etmeden ilaçlama yapılabilen böcekler arasında hamam böceği, sinek, güve,kırkayak, gümüş böceği benzeri böcek türleri için jel yada kokusuz ilaçlar ile evde böcek ilaçlaması yaptırmak mümkün olup detaylı bilgi ve ilaçlama hakkında ev ilaçlama firmalarından bilgi alarak evdeki böcek türüne ve şikayetin derecesine göre evi terk etmeden ilaçlama yaptırabilir yada daha etkili olsun ve kısa sürede böcekler yok olsun derseniz kokulu ev ilaçlama hizmeti alabilirsiniz.

Evde kokulu ilaçlama zararlı mıdır?

Böcek ilaçlama yöntemi mekanların ve haşerelerin türüne yada özelliğine göre değişebilen bir uygulama esnekliğine sahip olan hizmet türü olup evi terk etmeden ilaçlama yaptırmak için belirli böcekler üzerinde bu tarz ilaçlama yapılırken zor ölen haşere çeşitleri için kokulu ilaçlama hizmeti almak gerekir. Pek çok insan evde kokulu ilaçlama zararlı mıdır kokulu yöntem yapılırken neler yapılmalı şeklinde çok detaylı bilgi almak ister. Doğal olarak çoğu insan kavram kargaşası ve ilaçlama servislerinin farklı tutumundan dolayı çekimser kalmakta kokulu ilacın tehlikesinden ürkmektedir. Evde kokulu ilaçlama tehlikeli midir yada evi terk etmeden ilaçlama yetersiz kalır mı diye düşünenler için gerekli donanım ve tecrübeye sahip firmaların en zor ilaçlama şekilleri ile en basit ilaçlama tekniklerini hiç bir risk oluşturmadan yaptıklarını insanların bilmesi güven için yeterlidir.

Kokulu ilaçlama mı kokusuz ilaçlama mı daha etkili

Açık alan ve kapalı alan ilaçlama uygulamalarında farklı haşere ilaçlama şekilleri ve değişik özellikte zararlı mücadele ilaçları kullanılması böceklerin yaşam alanlarına göre değişmekte olup dış alanlar için her koşulda sisleme ilaçlama yapmak mümkün olmaz ve daha çok spreyleme yöntemi ile kokulu ilaçlar kullanılması gerekir. Evi terk etmeden ilaçlama şeklinde olduğu gibi dış alanlarda daha farklı uygulama geçerli olup iç mekanlarda kokusuz ve kokulu ilaçlar ile dumanlı yöntem e jel böcek ilaçlaması daha rahat uygulanır önemli olan ilacın etki süresi ve tesirinin tam işlemesi olup kokulu ilaçlama mı kokusuz ilaçlama mı daha etkili diye soranların dumanlı yöntemle yapılan kokulu ilaçlamanın daha etkili olduğunu bilmeleri gerekirken genel temizlik yapılması sisleme şeklindeki ev ilaçlamalarında kaçınılmaz bir zorunluluktur.

Tüm böcekler için etkili olan ilaçlama şekli

Bazı insanlar sadece belirli türler için değil tüm haşereleri kapsayan genel bir ilaçlama şeklini her yaz döneminde yaptırmak ister bunun için geçerli olan böcek ilaçlaması kokulu yöntemler olup en zor ölen böcek çeşitlerine göre ayarlanmış ilaç aktif maddeleri bulunduğu için kertenkeleden toz böceklerine, arılardan akreplere kadar geniş bir etki sahası mevcuttur. Tüm böcekler için etkili olan ilaçlama şekli biraz zahmetli bir uygulama olsa da etki olarak en kalıcı çözümü sunar evi terk etmeden yapılan kokusuz yönteme göre ortalama üç kat daha etkisi fazla olan bu uygulama bilinçli ve profesyonel ekiplerce yapılmalı kanserojen ve tarım ilaçlarından yapılmış riskli ilaçlar ile asla karıştırılmamalıdır.

Evde hangi böcekler yaşar

Yaz dönemlerinin gelmesi ile kış uykusundan uyanan pek çok haşere türü gerek binaların etrafı ve daire içleri gerek yeşil alanlarda ortaya çıkarak insanların konutlarına girip zaman, zaman sıkıntı kaynağı olurlar. Evde yaşayan böcekler arasında kertenkele, çıyan, akrep, güve, gümüş böceği, karınca, hamam böceği ve kalorifer böcekler gibi daha ismini sayamadığımız pek çok haşere türü olup evde hangi böcekler yaşar diye merak edenlerin yaşam alanları kısıtlanan çoğu böcek çeşidinin konutlara girdiğini bilmesine fayda vardır. Böcekleri önlemek ve imha etmek için evin etrafında ve daire içlerinde gerek kokulu gerek evi terk etmeden ilaçlama yaptırıp haşereleri imha ettirmek olası zararları yok edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir