Evde pire var ne yapmalıyım

Pireler hakkında sorulanlardan biri de evde pire var ne yapmalıyım? şeklinde yoğun bilgi talebinde bulunan insanlar bireysel pire mücadelesi ile baş edilemeyeceğini anlayınca pire ilaçlama yaptırmanın en doğru çözüm olacağını anlamaktadır. Pire ilaçları bireysel olarak kullanılamayacak kadar etkili olup pire ile doğal mücadele yapmak ise imkansızdır. Pire ile mücadele edilirken bu zararlı kan emici haşerelerin zor ölen yapıda olduğu iyi anlaşılmalı evde pire var ise mutlaka pire ilaçlama firmaları ile görüşerek ilaçlama talebinde bulunulmalıdır. Özellikle evinde besledikleri kedi, köpek gibi evcil hayvan sahiplerinin yaz dönemlerinde karşılaştıkları en büyük olumsuzlukların başında, evde pire görülmesi gelir. Bunun nedeni pireler kan emen asalak böcekler olduğu için kan emmek ve yaşamak için tüylü bir konakçı ya ihtiyaç duyarlar.

Kedi ve köpekler bu bakımdan pireler için en ideal evcil hayvanlardır. Evde pire var ne yapmalıyım diye bizi arayan insanların bilmesi gereken evde pirelenme belirtileri ve pire şikayeti oluşmasının tek nedeni elbette evcil hayvan beslemek olarak algılanmamalıdır. Evde pire görülmesinde farklı nedenleri unutmamak şarttır. Dilerseniz pire bulaşma sebeplerine ve daha sonra çözüm yollarına kısaca değinelim. Evde pire neden olur? Kediler doğum esnasında doğumun şiddeti ile bir tür vücut sıvısı salgılamaktadır. Çok kimse pirelerin üremesi hakkında bilgi sahibi
olmadığı için bu bilgi çok az bilinmektedir. Kedinin salgıladığı bu sıvı temizlenmezse kuruyarak o mekanda pireye dönüşür ve kısa zaman içinde ciddi pire şikayetleri ile karşılaşılır. Konutlarda ve evlerde oluşan pireler sıçrayarak hayvanın üzerine yapışır ve hem eve giriş için hemde piresiz mekanlarda yayılması kendine bir çok etkili bir taşıyıcı bulmuş olur.kedi piresinden kurtulmak

Kedi piresi eve nereden gelir?

Evimde beslediğim kedi ve köpek benzeri evcil hayvanım yok ama yine de evimde pire var. Pire eve nereden gelir diyorsanız, muhtemelen bahçe katları gibi kedilerin kolaylıkla içeri girebileceği bir yerde oturmanızdan ya da evinize gelirken pirelerin yuva yaparak üredikleri bölgelerden geçerken siz farkında olmadan üzerinize pire bulaşması sonucu evinize pire taşımanızdan kaynaklanır. Örneğin kediler yavru yapmak için otopark gibi kuytu ve karanlık bölgeleri tercih eder. Ev yada iş yeri otoparkında doğum yapmış bir kedi sayesinde oluşmuş pireler, siz oradan geçerken yada hayvan sevgisi ile kedileri sizin yada çocuklarınızın sevmesi veya beslemesi esnasında kolaylıkla paçanıza sıçrayarak farkına varılmadan evlere gelirler. Evde yumurta bırakıp hızla üreme yoluna giderler. Unutmayın, esas taşıyıcı her zaman tüylü hayvanlar olup, insanlar pireleri dolaylı da olsa hayvanlardan bulaştırıp evlere pire bulaşmasında kurbanlar olur.

Pirelerin imhası için önlemler. Pirelerin evde görülmesi ile hemen bir pire ilaçlama servisi aranarak gerekli bilgi ve hizmet talebinde bulunulmalıdır. Yaz dönemlerinde çok yoğun pire ve böcek şikayeti ile deneyimli ilaçlama firmaları çok yoğun çalışır. Aynı günde gelme çoğu zaman mümkün olmaz. Bu durumda hemen evinizi elektrik süpürgesi ile süpürün ve üzerinizdeki kıyafetleri değişip ıslak suya basmayı unutmayın. Bu pirelerin her tarafa dağılıp yumurta bırakmasını önleyecektir. Pire ilaçları yakıcı özellikte olmalı aranılan pire ilaçlama firması pireler ile mücadelede bilgili olmalıdır. Evde pire var ne yapmalıyım diyenler bu yazı doğrultusunda gerekli adımları atıp bir an önce pire ile mücadele için böcek ilaçlama yaptırmalı seçtikleri ekip ise deneyimli olmalıdır. unutmayın pireler yumurta bırakıp hızla ürer ve asıl sorun pire yavruları ile pire pupası çok daha zor ölürler. Atlas böcek ilaçlama olarak pirelerin imhasında özel pire ilaçları ve pire ilaçlama yöntemleri kullanarak yüksek çözüm sağlıyoruz.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *