Evde hangi böcekler yaşar

evdeki zararlı haşereler
17 Haz

Evde hangi böcekler yaşar yazın gelmesi ve havaların ısınması ile beraber böcek şikayetleri artmakta ve pek çok haşere çeşidi yaşam alanlarına girerek insanlar için huzur kaçıran bir durumda karşımıza çıkmaktadır. Peki ama evde hangi böcekler yaşar yada böcekler eve nasıl yerleşir. Bu soru çoğu kişinin zihnini meşgul eden oldukça sık sorulan bir soru olup böcekler evlere lavabo giderleri, banyo ve tuvalet giderlerinden girdikleri gibi havalandırma pencereleri, doğal gaz boruları, kapı altları ile çatlak ve boşluk tüm alanları kullanıp daire içlerine yerleşirler. Evde yaşayan böcek türleri sanılandan daha fazla olup bazıları iri vücutlu iken bazı böcekler ise çok minik ve gözle görülmesi çok zor bir yapıya sahiptir.

Evde görülen zararlı böcekler

Evde hangi böcekler yaşar diye düşünenler için hemen yazalım başta hamam böceği ve karafatma böcekleri olmak üzere akrep, kene, pire, tahta kurusu, çıyan, güve, toz akarları, sinek, karınca, arı, tesbih böceği, halı böceği, kertenkele gibi daha sayamadığımız çoğunun ismini hiç duymadığınız haşere çeşitleri dış alanlardan evlere çeşitli yollar ile girip kimi insanları ısırıp kan emerek kimileri yediğimiz eşyaların arasında ve gıdaların içinde dolaşıp buralara salya ve dışkılarını bırakıp adeta hastalık mikrobu saçarlar. Evde yaşayan böcek türleri ile mücadele bireysel olarak değil bilinçli ve akademik ilaçlama firmaları tarafından yapılmalı yaşam alanlarını istila eden ve sağlık sorunları ortaya çıkaran böceklerin kesin olarak yok edilmesi sağlanmalıdır.

Evde hangi böcekler yaşar diye düşünüyorsanız sitemizin böcekler kısmına bakıp bilgi sahibi olabilirsiniz. Evde yaşayan böcekler içinde zehirli ve insanlar için ölümcül olan akrepler gibi tehlikeli haşerelerde yaşar. Ayrıca pire, tahta kurusu gibi insanları ısırıp ciddi rahatsızlık veren küçük böcekler insanlara hayli kabus yaşatır. Evdeki böceklerden kurtulmak için en iyi ilaçlama şirketi ile çalışmak yaşanılan sorunların sona ermesinde en etkili yoldur. Evde böcek ilaçlama yaptıracağınız zaman bizi arayarak mekanın özelliğine göre kokulu, kokusuz ve jel haşere ilaçları ile ilaçlama yaptırabilirsiniz. Evde hangi böcekler yaşar diyorsanız sitemize girip geniş bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir