Evde görülen pirelerin özellikleri

pire haşeresi hakkında
24 Haz

Yaz ayları ile ciddi derecede üreyen ve evde görülen pirelerin özellikleri kan emici haşereler olmalarının yanı sıra zıplayarak hareket etmeleri ve insanları ısırıp ciltlerinde kızarıklık meydana getirip sürekli kaşınma hissi vermeleri olarak özetlenebilir. Susam tanesi kadar bir boya sahip olan hayvan pireleri siyah renklerde olup daha küçük yapılı pire çeşitleri de bulunur. Pire zararlısı tozlu ve tüylü yüzeyleri sevdiği için evde görülen pirelerin özellikleri daha çok yatak aralarında, koltuk, halı, paspas gibi yüzeylerde barınan pireler insanların ayaklarına zıplayarak paçalarından içeri girip kan emerek insanları hayli rahatsız ederler. Pirelerden korunmak için yaşam alanlarında pire ilaçlaması yaptırmak pirelerden kurtulmada en önemli öncelik olup bireysel ve basit usuller ile pirelerden kurtulmak mümkün değildir.

Pireler hangi renkte olur

Hayvan piresi yada insan piresi olarak bilinen pireler hangi renkte olur kaç çeşit pire vardır. Pek çok insan pirelerin türleri ve renkleri hakkında bilgi sahibi olmadığı için kedi piresinin siyah renkli olduğunu bilemez. Pirelerin renkleri siyah, grimsi ve kahverengimsi renklerde olup evlerde yaşayan pireler hangi renkte olur diye düşünenlerin bu tür pire renkleri ile karşılaşması mümkün olup hayvan piresi siyah renkli ve kahverengimsi olup toz pireleri daha açık renkli ve daha minik yapılıdır.

Pire neden olur

Bina etraflarında ve apartman içleri ile dairelerde pire neden olur pirelerin oluşması nasıl engellenir evde görülen pirelerin özellikleri nelerdir şeklinde pek çok soru ile karşılaşan firmamız pire neden olur sorusuna yanıt olarak bina etraflarında dolaşan yada beslenen kedi, köpeklerin diğer evcil hayvanlar ile tozlu alanların çok iyi bir pire üreme özelliğine sahip şartları meydana getirdiği ayrıca yavru yapan kedilerin olduğu mekanlarda büyük ölçüde pire şikayetleri yaşanması kaçınılmaz olacağı bilinmeli pire neden olur diyenlerin buna dikkat etmesi gerekir.

Pirelenmek nasıl önlenir

Apartman yada evlerde pirelenmek nasıl önlenir pirelerin bulaşmasını önlemek için öncelikle binaların zemin katlarında bulunan kırık camlar ve açık alanlar kapatılmalı sokak hayvanları besleniyor ise bunlar başta kedi, köpeklerdir bu hayvanlar bina etrafından uzaklaştırılıp kaldıkları yerlerde mutlaka pire ilaçlama hizmeti alınmalıdır. İnsanların çoğu evlerine ayaklarına bulaşan pireleri hiç farkına varmadan götür bu neden le pirelenmek nasıl önlenir evde görülen pirelerin özellikleri neler diyenler bunlara dikkat etmelidir.

Pire ısırması kaşındırır mı

İnsanların en çok rahatsız olduğu ve hakkında sorular sorduğu pire ısırması kaşındırır mı tahta kurusu ile pire ısırması aynı mıdır dikkat edilmesi gereken tahta kurusu ısırığı insanlarda acıya neden olur ve pire ısırmasından daha fazla kabarmaya neden olur. Pire sokması yada pire ısırığı insanların cildini kızartıp hafif şişmeye neden olsa da acıdan çok devamlı kaşınma hissi verir ve insan huzursuz olur. Pire ısırması kaşındırır mı kaşınmaya ne yapılmalı şeklinde yanıt arayanların ısırılan yeri kolonya ile silinmesi, rahatlatır.

Pireyi öldüren ilaçlar

Bina bahçesinde yada daire içlerinde kullanılan pireyi öldüren ilaçlar kokulu ve çok ani etkiye sahip profesyonel pire ilaçları olup kokusuz ilaçların yoğun olarak yaşanan pire şikayetlerini bitirecek bir etkisi yoktur. Evde görülen pireyi öldüren ilaçlar kokusuz olmasından daha çok kokulu ama insanlara kalıcı zarar vermeyen güvenilir pire ilaçları olmalı evde görülen pirelerin özellikleri üzerinde önleyici etkisi yüksek birinci sınıf kimyasal pire mücadele ilaçları içinden titizlikle seçilmiş haşere ilaçları olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir