En etkili arı ilaçları

En etkili arı ilaçları nelerdir? bu zararlı ve zehirli uçan haşerelerin insanlar için oldukça faydalı türleri olduğu gibi son derece zararlı olanları da vardır. İlaçlama bu tür haşereler için yapılmalıdır. Yaban arıları soktuğu zaman ciddi şekilde etkilenmelerini ve hatta ölümcül durumların ortaya çıkmasına neden olan zehirli ve tehlikeli arı türleri bulunmaktadır. Arılar ile mücadele kapsamında en etkili arı ilaçları hiç kuşkusuz ani etkili olanlar içinde kokulu uçkun mücadele ilaçları olup gerek açık alanlarda ve gerek kapalı alanlarda çatı araları yada daire içlerinde görülen eşek arısı gibi tehlikeli türlerin imha edilmesinde özel içerikli ve ani düşürücü etkiye sahip ilaçlar hem kısa sürede bu zararlıların yok edilmesi bakımından hemde ilaçlama yapılan alandaki insanların zarar görmeden zor ulaşılan alanlardaki arı peteklerinin yapılan ilaçlama sonrası güvenli bir şekilde bulunduğu yerden çıkarılması için son derece gerekli bir durum olup böylesi alanlarda en etkili arı ilaçları ile arıların imha edilmesini sağlamak oldukça önemlidir.

Kokusuz ilaçlar ile bu kapsamda mücadele bazı durumlarda yeterli olabilir ancak arıların kovanlarını bıraktıkları alanlar genelde insanların çok zor girebildiği alanlar, hatta çatı kiremitlerinin altındaki tahta döşemeler ile izolasyon malzemelerinin arasına kovan yapan arıların imhası sanıldığı kadar kolay olmadığı için profesyonel olarak uygulama ve ilaçların kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Amatör yöntemler ve basit ilaçlar kullanarak saldırgan arıların yuvasını dağıtmak yada onları rahatsız edecek yaklaşımlarda bulunmak gerekli donanım ve malzeme olmayan kişilerin çok ciddi sokulma riski almasına ve koloni halinde saldırıya maruz kalmaları anlamına geleceği için en etkili arı ilaçları kullanılması ve profesyonel firmaların tam donanımlı bu iş için özel eğitim almış elemanları tarafından bilinçli bir şekilde yapılmalıdır.

Arıları yok eden ilaçlar bilinçsiz kişiler tarafından kullanılamaz. Sadece çatı arası, daire tavan arası, bina balkonu, kiremit altı ve evlerin çok yakınında yuva yapan eşek arılarını önlemek için arı ilaçlama servisi verilmektedir. Bal arıları ve insanlar için zarar teşkil etmeyen arıların ilaçlanması doğaya zarar vermekten öteye geçmez. Böcek ilaçlama insanlara yönelen tehlikeleri ortadan kaldırmak için yapılır ve arılar ancak zararlı oldukları zaman imha edilir.

 

Sık Sorulan Sorular