Çıyanların tehlikeleri

Çıyanların tehlikeleri insanlar için hayati riskler taşıması nedeni ile oldukça yüksektir. İlaçlama apartmanlarda görülen çıyan türleri için yaptırılmadığı takdirde zamanla evlerin içine açık buldukları alanlarda girmeleri sebebiyle insanlar için risk sebebi olacaktır. Evde gizlenen çıyanların tehlikeleri özellikle küçük çocuklar üzerinde ciddi derecede fazla olup gerek çıyanlar ve akrepler zehirli zararlı türleri içinde insanların yaşam alanlarına girdikleri zaman korku ve endişeye neden olmalarının yanı sıra insanları sokma riskleri çok fazla olduğu için tedbir alınması şart olup dairedeki çıyanların tehlikeleri gece uykuda olan insanlar için bir hayli ciddi boyutlarda hissedilebilir. Zehirli çıyan türleri dış ortamlarda üreyen zararlılar olup bina kapılarının altından, su giderleri ve pencerelerden çeşitli boşlukları bulmaları ile evlerde yerleşip buralarda üreyerek halı altları, kapı dipleri, dolapların arkaları gibi pek çok eşyanın altına gizlenip geceleri avlanmak için çıkarlar.

Çıyanların tehlikeleri normal şartlarda olmasa bile farkında olmadan üzerine basılması elle temas edilmesi ve yatakta uyurken insanların üzerinde dolaşmaları gibi nedenlerle sıkıştıkları anda tehdit algılayıp iç güdüsel olarak insanları sokar ve ciddi problemlerin yaşanmasına neden olurlar. Çıyanlardan korunmak için evlerde ve iş yerlerinde çıyan ilaçlama hizmeti almak bu zararlı haşerelerin insanlara olan olumsuzluklarını önlemede en önemli korunma yöntemi olup ev içinde yaşayan çıyanların tehlikeleri ile karşı karşıya kalmamak için görüldükleri andan itibaren en kısa sürede çıyan mücadelesi yaptırılarak ortadan kaldırılmalıdır.

Çiyan türleri riskli haşerelerdir ve kesinlikle çıyan ilaçlaması ile yok edilmelidirler. Çıyan ilaçlama fiyatı kullanılan ilaçların kalitesi ve yapılan çıyan ilaçlama türüne göre değişmektedir. Çıyanları öldürmek için ani çıyan öldürücü ilaçlar kullanılmalı, ev ve apartmanlarda olası çıyan sokmaları yaşanmaması için önleyici çıyan ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Zehirli çıyanların tehlikeleri özellikle alerjik bünyeli insanlar için çok daha zararlıdır. Çıyanlar ile mücadele donanımlı ilaçlama firmaları tarafından yapılmalı yaşam alanlarına giren zararlı çıyan ve kırkayaklar tek ilaçlama ile yok edilmelidir. Atlas ilaçlama böcek ilaçlama konusunda profesyonel çözümler sunma bakımından önde gelen bir haşere ilaçlama ekibi olup daima en iyi hizmeti sunmaktadır.

 

Sık Sorulan Sorular