Çıyanlardan nasıl korunulur

Çıyanlardan nasıl korunulur yaz aylarında sıcak havalarında etkisi ile serin ve nemli alanlara kaçan çıyan zararlısı ilaçlama yapılarak yok edilmelidir. Binaların alt kısımları ve sulak alanlarda yuvalanarak gündüzleri pek dışarıya çıkmaz gece olduğu zaman aktif olup avlanmak için dışarı çıkarlar. Evdeki çıyanlardan nasıl korunulur yatak altları, elbise dolapları, banyo ve mutfaklarda kolayca gizlenebilme durumu olan çıyanların insanlara saldırması yada durup dururken sokma eğilimleri yoktur. Ancak çıyanlar zehirli haşereler olduğu için farkında olmadan çıplak ayakla üzerlerine basılmaları durumunda yada her hangi bir eşya alırken rahatsız edilmeleri durumunda ani hareketle sokar ve insanlar için tehlikeli sonuçlar doğururlar.

Çıyanların zararlarından sakınmak

Çıyanlardan nasıl korunulur evlere çıyan girişleri nasıl önlenebilir bunun için ilk öce evde çıyan ilaçlaması yaptırılıp daha sonra banyo ve tuvalet giderleri sağlamlaştırılıp tedbir alınmalı açık pencere kapı ve diğer çıyan giriş alanları gerekli şekilde eksikleri giderilerek çıyanların dış alanlardan evlere girişleri önlenmelidir. Böcek ilaçlama her sene bir defa yaptırılmalı evlere bu yolla böceklerin girişleri önleneceği gibi evde var olan haşerelerinde imha edilmesi sağlanmaktadır. Dairede yaşayan çıyanlardan nasıl korunulur hangi ilaçlama şekilleri çıyanların imhası için en etkili yöntemdir şeklinde pek çok soru ile karşılaşan ekiplerimiz çıyanların imhası için en etkili olan çıyan imha şeklinin dumanlı çıyan ilaçlama ve kokulu haşere ilaçları olduğunu bu şekilde yapılabilir.

İlaçlama ile çıyanların aynı gün içinde imha olmalarının neticesinde hem insanların rahat bir nefes alması hemde çıyanlardan doğacak zehirlenme durumları ile karşılaşmamak için oldukça önemli bir uygulama olarak en fazla yapılan ilaçlama şekilleridir. Çıyanların tehlikelerinden korunma için ev ve binaların etrafında çıyanlara karşı zehirli haşere ilaçlaması yaptırılmalıdır. Çıyan ısırır mı diye korkuya kapılan insanların yaşadıkları şikayetlerden kurtarılması için ani öldürücü çıyan ilaçları ve uzun süre kalıcı etkiye sahip olması gerekir. Evdeki çıyanların zararları ısırma ve sokma yolu ile insanlar için büyük tehlike potansiyeline sahip olmalarıdır. Çıyan sokmasına maruz kalmamak için deneyimli böcek ilaçlama servisleri ile görüşüp en etkili çıyan ilaçlama şeklini yaptırmanız gerekir.

 

Sık Sorulan Sorular