Çıyanlar nerelere yuva yaparlar

Çıyanlar nerelere yuva yaparlar belkide en fazla sorulan soruların başında böcekler nerelere saklanır gelir. İlaçlama yapılmadan önce çıyanlar nerelere yuva yaparlar gibi önemli başlıkların insanlar için ne denli önemli olduğu görülmekte evlere girdikleri zaman ara sıra insanların karşısına çıkıp bir anda kaybolan haşereler ve çıyan türleri vücutlarındaki zehir nedeni ile tedirginlik sebebi olup bir an önce bu zararlılardan kurtulmak isteyen insanlar ilaçlama yaptırana kadar nasıl bir önlem almaları gerektiğini ve bu haşerelerin nerelerde saklanıp tehlike saçtıkları merak edilmektedir. Evlere giren çıyanlar nerelere yuva yaparlar çıyanların saklanma alanları ayakkabı içinden elbise dolaplarına, mutfak dolaplarından banyo ve kapı aralarına kadar pek çok alansa saklanabilen çıyan zararlısı buralarda saklanarak üremeye başlar ve zamanla sayıları giderek artıp insanları canından bezdirirler.

Apartman içinde görülen çıyanların en fazla görüldüğü yerler olan bina alt kısımlarında çıyanlar nerelere yuva yaparlar bu başlı başına bir problem olup bina duvarlarındaki boşluklar, atık su kuyuları, çöplük alanlar ve kullanılmayan pek çok malzeme ve moloz gibi yığınların altlarına yuvalanan çıyanlar buralarda saklanır ve zamanla üreyip çoğalırlar. Serin ve nemli alanlarda çok sık görülen çıyan haşere si sıcak ortamları pek sevmediği için güneş görmeyen ve daha serin alanları tercih ederek buralarda gizlenir bu nedenle taş altları toprak içleri onların yuvalandıkları yerlerdir çıyanlar nerelere yuva yaparlar diye düşünen insanların bunları bilmesi ve ona göre ilaçlama yaptırması gerekir.

Çıyanların yuvası serin bölgeler olması yanında evdeki parke arası, ve kapı dipleri gibi yerlerdir. Çıyanlar ne yerler? çıyanların yuvaları nerededir? gibi sorular insanların zihnini ciddi şekilde meşgul eder. Sıcak ortamları pek sevmeyen çıyan çeşitleri nemli bölgelerde yuvalanır. Tehlikeli çıyanlardan korunmak için evde ve bahçede çıyan ilaçlama yaptırmak en kalıcı ve etkili çözümdür. Çıyan zararlısı zehir taşıdığı için hassas yapılı kimselerde ciddi yan etkilere neden olmaktadır. Zehirli çıyan özellikle bebekler için ciddi tehdit oluşturur. Böcek ilaçlama taleplerinizde bizi arayarak mekanın durumu ve haşerelerin şikayetine göre farklı ilaçlama türü yaptırabilirsiniz.

 

Sık Sorulan Sorular