Çıyan zehirli midir

Uzun boyu ve çatallı ayakları ile kırkayaklara benzeyen çıyan zehirli midir insanlar için ne gibi zararları olur bunun bilinmesi ve evlerde yada binalarda görülen çıyanların ilaçlanması bu doğrultuda yaptırılması gereken önemli bir haşere ilaçlama hizmeti olan çıyan mücadele şekli hem insan sağlığını korumak açısından hemde çıyanların insanlar üzerindeki psikolojik tesirinin ortadan kaldırılması için çok faydalı olacaktır. Kırmızı, kahverengi, sarı, siyah ve krem renkleri andıran türleri ile görülen çıyan zehirli midir diye merak edenler için hemen söyleyelim çiyanların vücudunda zehir bulunur ve çıyanlar zehirli bir haşere türüdür. Ancak bilinmesi gereken çıyanların tehlikeleri olsa da insanlar için ölümcül riskleri çok rastlanan bir zararlı türü olmadıkları ancak cilt alerjisi olan kişiler ve hassas bünyeli insanlarda istenmeyen acil durumların ortaya çıkmasına sebep oldukları görülmüştür. Çıyan sokması insanlarda ölümcül olmasa bile çıyanların zehri insan sağlığını tehdit eden bir yapıda olup en hafif tabir ile şiddetli acı ve deride kabarma yada kızarıkların çıkmasına cilt problemi olan hassas vücutlu kişilerde tıbbi müdahale gerekecek acil müdahalelere sebep olabilmektedirler.

Çıyanların ölümcül tehlikesi var mıdır?

Evlerde görülen her çıyan zehirli midir ne gibi önlemler alınarak çıyanlardan korunmak gerekli diye düşünüp çıyanların evlere girişini önlemek amacı ile tedbirler almak isteyenlerin kapı, pencere gibi yerlerde zayıf noktaları kapatması pencerelere sineklik taktırıp geceleri evin lavabo giderlerinde her türlü haşerenin girebileceği düşünülerek lavabo bağlantılarına kapak alınarak yatarken buraların kapalı tutulması gerekir. Çıyan zehirli midir görünüş olarak ürkütücü ve itici bir şekle sahip olan çıyanların apartman ve sitelerden uzak tutulup daire içlerine girmesinin önlenmesi için bina bahçesi ile dış duvarların alt kısımları böceklere karşı ilaçlanarak buralardan duvara tırmanıp evlere girmeye çalışan haşerelerin önlenmesi gerekir.

Sizde çıyanlardan rahatsız oluyor ve çıyanlara karşı ilaçlama yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek profesyonel çıyan ilaçlama servisi talep edebilir bu şekilde evlerinizdeki çıyan zehirli midir sorularından kurtulup huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz. Böcek ilaçlama bilinçli yapılması zorunlu bir hizmet türü olup donanımsız kişiler tehlike saçar bu yüzden profesyonel ekipler tercih edilmelidir.

İlaçlama makaleleri

yorum yapıldı

 • USTAA

  ELBETTEKİ VARDIR ONLARDAN KORKUN. EVDE ÇİYAN OLMASI SON DERECE RİSKLİDİR

  Cevapla
  • atlasilaclama

   Etkili bir ilaçlama ile diğer zararlıların da imhası mümkündür.

   Cevapla

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *