Böceklerden kurtulmanın yolları

haşerelerden kurtulmanın doğal yolları
01 Şub

Evlere girerek insanları huzursuz eden böceklerden kurtulmanın yolları hem kimyasal ve fiziksel çözümler ile hemde doğal böcek önleme şekilleri ile yapılmasına karşın en fazla baş vurulan önlemler arasında evde böcek ilaçlama yaptırmak ilk sırada yer alır. Yaşam alanlarında gerek gıdaların kirletilerek besinlerin bozulması ve gıda zehirlenmelerine yol açması yönünden gerekse insanları ısırıp çeşitli sıkıntılara hatta zehirlenme durumlarına neden olan böceklerden kurtulmanın yolları için dış alanlardaki yoğun haşere yaşam yerlerinden konutlara yönelen zararlı haşerelerin önlenmesi için dış alanların koruyucu ilaçlama kapsamında çepeçevre ilaçlanması ve lağım kanallarına bağlantılı yerlerin ilaçlanması ayrıca çöp konteynerlerinin bulunduğu bölgeler ilaçlamaya tabi tutularak açık alanlar potansiyel tehlike kaynağı olmaktan çıkarılabilir.

Binaların zayıf noktalarından içeri girip ortak kullanım yerlerinden daire içlerine yönelen hamam böceği, karınca, akrep, çiyan, gümüş böceği gibi pek çok haşere çeşidi kapı altları, lavabo giderleri, havalandırma pencereleri ve binaların kablo yada su boruları gibi bölümlerinden daire içlerine girerek evlerde üremeye başlar giderek şikayetin derinleşmesine sebep olur. Evdeki böceklerden kurtulmanın yolları içerisinde haşere ilaçlaması en kısa zamanda en etkili çözüm alınmasına sebep olduğu için çok fazla talep görür.

Kimyasal olarak böceklerden kurtulma

Yürüyen ve uçan haşerelerin önlenmesinde kimyasal olarak böceklerden kurtulma yolları kokusuz ilaçlar ve kokulu ilaçlar ile yapılabildiği gibi kemirgenler için fare zehirleri kullanılarak yapılmaktadır. Böcek türlerine bağlı olarak spreyleme ilaçlama, jel ilaçlama ve sisleme ilaçlama teknikleri kullanılarak evdeki böceklerin imhası gerçekleştirilir. Zor ölen böceklerin yok edilmesi için sisleme yöntem kullanılarak kapalı alanlar ve evlerde zehirli haşereler ile zor kontrol altına alınan ilaçlara dirençli böceklerin imhası gerçekleştirilir.

Evde küçük bebeği ve yaşlı hastaları olan insanlar haşere çeşidine bağlı olarak kokusuz ilaçlama yada jel ilaçlama hizmeti alarak böceklerden kurtulmanın yolları için hizmet talebinde bulunarak evdeki böcekler için ilaç kullanımı yolu ile haşere ilaçlama servisi talep edebilir. haşerelerden kurtulmanın yolları içinde en fazla talep gören ilaçlama mücadelesi bilinçli ve donanımlı  ilaçlama servisleri tarafından yapılarak kalıcı çözümlere ulaşılabilir. Böcekten kurtulmanın yolu sadece ilaçlama ile olmayacağı için fiziksel mücadele ile böceklerin yaşam alanlarını mesken tutmaları önlenebilir yaptırılacak haşere ilaçlaması ile çok uzun süre bir böceksiz yaşam sürdürülebilir.

Fiziksel olarak böcekten kurtulma yolu

İnsan sağlığını tehdit eden zararlı haşerelerin evlere girişini önlemek için fiziksel olarak böcekten kurtulma yolu belkide en az dikkat edilen uygulamalardan biri olup sadece ilaçlama yaptırmak yada doğal böceklerden kurtulma yolları denenerek haşerelerden korunmak elbette pek mümkün olmayabilir. Gece karanlığı haşerelerin en fazla açığa çıktığı özellikle evlerde gerek yiyecek arama gerekse daha kolay avlanma ve sakin bir ortam nedeni ile evin her tarafında dolaşma imkanı buldukları için insanlar uyurken çok daha hareketli oldukları zamandır. Lavabo giderlerinin açık bırakılması, tedbir alınmayan duvar çatlakları, ve kapı altları, boruların kenarlarındaki açık yerler ve havalandırma boşluklarındaki açık kalan bölgeler evlere en fazla böcek girişi olan alanlardır.

İnsanları huzursuz eden böceklerden kurtulma yolları sadece doğal yöntemler yada kimyasal ilaçlama ile değil bir bütün olarak topluca tedbir alınarak uygulandığı takdirde çok daha kalıcı ve böceksiz bir yaşam sürülmesi . Evdeki böcekler nasıl yok edilir diye arayış içinde olan her insan gerek bireysel gerek profesyonel ilaçlama şirketlerinden aldıkları böcek ilaçlama çözümleri ile haşerelerden kurtulma yoluna gitmekte böceklerden  doğal yolları çoğu haşere için yetersiz kalmaktadır.Fiziksel olarak böcekten kurtulma yolu

Haşerelerden kurtulmanın doğal yolları

Doğal olarak böcekler ile mücadele için çeşitli bitki ve kokular elbette etkili olabilir ancak bu tek başına kalıcı bir çözüm olmaktan uzak kalacaktır. Haşerelerden kurtulmanın doğal yolları arasında Kapıya fesleğen bitkisi asmak, yada kapılara boncuk askılar çekmek sinekleri uzak tutacak gıdalara konup kirletmelerini önlemede yardımcı olacaktır. haşerelerden kurtulmanın değişik yöntemleri elbette vardır. Ancak sadece doğal çözüm yada kimyasal mücadele zaman zaman etkisiz kalır. Sivrisinekler rüzgarlı havayı sevmez ve nane kokusundan hoşlanmaz yaz dönemlerinde ev içinde klima yada vantilatör çalıştırmak sinekleri uzaklaştırır.

Hamam böceklerinden korunmak için mutfağı temiz tutun ve yiyecekleri kaldırın, tencere, tava, bardak ve bitki kaselerinde su olmamasına dikkat edin. Evcil hayvanınızın mamasını geceleri kaldırın kısacası geceleri açıkta yiyecek ve atık gıda kırıntısı şekerli yiyecekler bırakmayın. Limonlu temizlik maddeleri ile ev temizliği yapmak böcekleri kaçırmada yardımcı olur. Evinizi limonlu temizlik maddeleriyle temizleyebilirsiniz. Ayrıca lavanta yağı bu böceklerin sevmediği bir diğer bitkisel üründür. Eğer bu yağdan hazırladığınız doğal oda spreyini düzenli olarak kullanırsanız bu sevimsiz hayvanları uzak tutabilirsiniz. Ancak böceklerden kurtulma yolları sadece doğal çözümler ile mümkün olamayacağı için etkili bir böcek ilaçlama yaptırmak için atlas ilaçlama ekibimizi arayarak en etkili ilaçlama çözümleri alabilir haşerelerden rahata kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir