akreplerin tehlikesini önleme
Akrepten korunma yolları
13 Temmuz 2015
kara böcek ilaçları
Kara böcekler nasıl yok edilir
13 Temmuz 2015

haşere isimleri

Yaşam alanlarını tehdit eden ve ilaçlama yaptığımız rahatsızlık veren haşereler oldukça fazladır. Evlerde ortaya çıkan böcek isimleri listesi pek çok insanın tahmin etmediği kadar fazla ve değişik türde böceklerin ortaya çıkması ile oluşan bir yoğunluğa sahiptir. Apartmanlar ile ev yada iş yerleri için en fazla sıkıntı kaynağı oluşturan haşerelerin isimleri arasında akrep, kene, pire, hamam böceği, fare, çıyan, tahta kurusu gibi zararlı böcekler olup böcek isimleri listesi uzayıp gider. Dilerseniz evlerin içinde ve apartmanlarda ortaya çıkan böceklerin otuza yakın türünün isimlerini paylaşıp insanların evlerde yaşayan yada binaları tehdit eden insanlar için çeşitli rahatsızlıkların sebebi olan böcek isimleri ve adlarını kısaca yazalı.
Bit
Güve
Çiyan
Yılan
Tesbih Böceği
Gümüş Böceği
Karınca
Ağaç Kurdu
Sinek
Örümcek
Akar (Mite)
Arı
Danaburnu
Deri Böceği
Halı Böceği
Kakalak
Kertenkele
Kalorifer Böceği
Salyangoz
Uyuz Böceği
Oryantal Hamam Böceği
Amerikan Hamam Böceği
Alman Hamam Böceği
Şark hamam böceği
Kara fatma böceği
Nem böcekleri
Akrep
Tahta kurusu
Tahta kurdu
Tatarcık
Toz böceği gibi böcekler evlerde sıkıntıya yol açmakta bu böceklerin bazıları zararsız olmasına karşın bazı böcekler hem zehirli olmalarından dolayı hemde insanları ısırıp geceleri uykusuz bıraktıkları için diğerlerine oranla daha fazla rahatsızlık sebebidirler. Böcek isimleri listesi sadece bu böcekler ile sınırlı olmayıp daha pek çok haşere türü bulunmasına karşın biz sadece apartman ve evlerde insanların rahatsız olmasına ve hastalık bulaştırma nedeni olan ev böceklerinin isimlerini vermeye gayret gösterdik. Böcek isimleri listesi zararlı ve ısıran böcekler ile insanlara zararı olmayan ama bitkilere zarar verip kurumlarına neden olan zararlılar olarak incelenebilir. Örnek verecek olursak akrepler zehirli olup insanlar için ölümcül sonuçlara neden olabilir.

Aynı şekilde kene türleri içindede bu mevcut olup hamam böcekleri pis ve gıdaları kirlettikleri için hastalık nedeni olurlar. Pire, toz böceği ve tahta kuruları insanları ısırıp hem hastalık mikrobu yayar hem rahatsız ederler. Bahçede görülen dana burnu salyangoz yılan gibi zararlılar hem bitkilere hem insanlara sıkıntı yaşatabilir bu şekilde böcek isimleri listesi uzayıp gider ancak biz kısaca evlerde rahatsızlık veren ve insanlar ile yaşam alanlarına zarar veren böceklerin isimlerini yazmaya çalıştık sizde böcek isimleri listesi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek zararlı böcekler hakkında bilgi sahibi olabilir ve haşere ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir