Böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler

böceklerin temizlenmesi
14 Haz

Böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler içinde en fazla kullanılan haşere ilaçlarının içeriğindeki aktif maddelerin belirli seviyelerin altında olmaması ve daire içlerinde kullanılacak ilaçların hem sağlık bakımından ruhsatlı olması hemde halk sağlığını tehdit eden kanserojen içerikli ilaçlardan olmaması çok önemlidir. Böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler başlıca sağlık bakımından güvenli, haşereleri imha kabiliyeti olan ilaçlar ve haşerelerin sinir sistemini felç eden özellikte kimyasallar olması ama insanlara zarar vermeyen bir hassasiyet içinde uygulanması şarttır. Ev ilaçlama hizmeti almadan önce böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler konusunda kısa bir araştırma yapılarak ne gibi önlemler alınması gerektiği ve evlerde özellikle küçük bebekler ve yaşlı hastalar olan mekanların ilaçlanmasından önce detaylı bilgi alınarak güvenli bir ilaçlama yaptırılması esastır.

Bebeğe zararsız ilaçlama

haşere mücadelesinde uyulması gereken kurallardan biri insan sağlığının gözetilmesi ve kalıcı hasarlar bırakan riskli ilaçların kapalı alanlarda kullanılmaması gerekmektedir. Böcek ilaçlaması için kullanılan ilaçların etkisine göre böcek türlerine oranla hassas bir ölçü içinde uygulanması evde yatalak hasta ve bebek varsa ne gibi önlemler alınması gerektiği belirtilmeli zor ölen böcekler için kokusuz ilaçlama yetersiz kalacağı için kokulu ilaçlama yapılacak mekanda küçük bebeklerin zarar görmemesi için en doğru şekilde haşere ilacı seçimi ve güvenlik tedbirlerinin insanları bilgilendirerek titizlikle alınması güvenli ve bebekler zarar vermeden ilaçlama yapılması için vaz geçilmez kuraldır.

Evi terk etmeden ilaçlama

Bazı müşteriler temizlik yapılmasını istemez ve evi terk etmeden ilaçlama yaptırmak ister bunun böcek türleri ile ilgisi olup karafatma, sinek, kene, güve, akrep, benzeri haşerelerin zor ölen yada daha kolay ölen olarak belirlenmesi zor ölen haşereler için kokulu ve sisleme şeklinde ilaçlama yaptırılması daha rahat kontrol altına alınan böcekler için kokusuz ve jel ilaçların kullanılması mümkün olup doğru ayarlama yapılması böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler arasında ilk sırada gelen durumlar olup tahta kurusu için jel ilaçlama yapılamazken toz böceği için kokusuz ilaçlama yapılması oldukça bilinçsiz bir davranıştır. Evi terk etmeden ilaçlama için böcek çeşidine ve haşerenin direncine göre farklı uygulama yapılır.

İnsanlara zarar vermeden ilaçlama

Haşere ilaçlaması bilinçli ve profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından yapılması gereken başta insan sağlığını etkilemeyen ve haşerelerin ortamdan arındırılmasını sağlayan etkili ilaçlar kullanılarak hem böcekleri yok etmek hemde insan sağlığını koruyarak ilaçlama yaptırmak gereklidir. Kimyasallar bilinçli ellerde her ne kadar zehirli olursa olsun güvenli olurken acemi ve deneyimsiz kişilerin yapacağı böcek ilaçlamasında kullanılan haşere ilaçları ne kadar hafif olsa da insanları uyarmadan yada yiyeceklere ilaç bulaştırarak tedbirsiz davranılması son derece tehlikelidir. Böcek ilaçlama hizmetleri ciddi bir iş olup böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler hizmet verenler tarafından çok iyi bilinmelidir.

Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama

Zararlı mücadelesinde kullanılan ilaçların önemi kar çalışan personelin tecrübeli olması ve insanların emanet ettikleri mekanların güvenilir kişilerce etkin bir şekilde halk sağlığı kapsamında güvenilir böcek ilaçları ile bilinçli ve titiz bir biçimde ilaçlanarak böceklerin evlerden arındırılması esastır. Ev ilaçlama yaptırılırken insanların bilmesi gereken ve böcek ilaçlamada dikkat edilmesi gerekenler önemli hususlar olup hem insan sağlığının korunması hemde mekanlardaki zararlıların kalıcı bir biçimde arındırılması için sağlık bakanlığı onaylı ekiplerin ilaçlama servisi vermesi olası sıkıntıların yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken önemli detaylardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir