Belgeli böcek ilaçlama

Belgeli böcek ilaçlama yaptırmak iş yerleri başta olmak üzere yoğun olarak insanların eğlendikleri ve hoşça vakit geçirdikleri alanlardan turun otellere, imalathane ve üretim esaslı büyük ölçekli sanayi kurumlarına kadar insanların sağlığının korunması ve üretilen ürünlerin zararlarının önlenmesi için alınması gereken önlemdir. Atlas ilaçlama servislerimiz istanbulun her iki yakasında sanayi kuruluşları başta olmak üzere apartman, site ve konutlarda belgeli böcek ilaçlama hizmetleri vermekte olup böceklerin yok edilmesi için en etkili ilaçlar kullanılarak insan sağlığına zararlı olan tüm haşerelerin önlenmesi ve gıda zehirlenmeleri başta olmak üzere iş yeri hijyeni ve böceklerden bulaşan mikropların yok edilmesi açısından belgeli böcek ilaçlama yaptırılması denetim açısından da iş yerlerinin güvenilirliğini artıracaktır.

Belgeli böcek ilaçlama hizmetleri

Yaz aylarında evlerde yada iş yerlerinde yaptırılan ilaçlama uygulamaları kış dönemlerine oranla çok daha fazla olmakta ancak senenin 12 ayı boyunca düzenli aralıklar ile böcek ilaçlaması yaptırılması böceklerin yeniden üremesini ve eski şikayetlerin ortaya çıkmasını önlemektedir. Bu bakımdan belgeli ilaçlama hizmeti böcek kontrolü açısından son derece yerinde bir işlem olup periyodik olarak alınacak ilaçlama servisi böceklerin yeniden mekanları istilasının önüne geçecektir. Hamam böcekleri, karafatma, kalorifer böceği benzeri sürekli olarak insanların gıdaları ve kullandıkları eşyalar arasında oluşan pis böceklerin mekanlardan arındırılması için düzenli olarak haşere mücadelesi yaptırmak ve belgeli böcek ilaçlama servisi almak gerekir. İnsan sağlığının korunması yeni yönetmeliğe göre işletmelerde belgeli haşere ilaçlama alınmasını zorunlu kılmakta ve aylık ilaçlama yaptırılması sağlık ekipleri tarafından denetimden geçirilerek teşvik edilmektedir.

Eğitimli ve donanımlı firmalar haşere ilaçlama ve böcek ilaçlama konusunda elbette yüksek oranda başarıyı yakalayan kuruluşlar olup amatör olarak gerekli özeni göstermeyen kullanılacak ilaçlar konusunda her hangi bir eğitim ve araştırma kapasitesi olmadan sıradan ilaçlar ve yasak kimyasallar kullanarak insan sağlığına tehdit oluşturur. İşinin ehli kişi ve firmalara elbette sözümüz olamaz ancak sadece maddi menfaat için ilaçlama yapanlara mesafeli bakmak belgeli böcek ilaçlama yapsalar bile araştırmadan ilk karşınıza çıkandan hizmet talep etmek mağdur olmanıza yol açabilir.

İlaçlama makaleleri

Bir yorum var

  • Kadir

    Merhaba ben okul kantinimi ilaçlatmak istiyorum ama tarımdan geldiklerinde bana belge sorduklarında benim onu göstermem gerek nezaman yapıldığı tarihi göstermem gerek

    Cevapla

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *