Bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur

Yaz dönemlerinde dışarı çıkmayı zorlaştıran bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur nasıl bir ilaçlama şekli  bilgi sahibi olunmadığı takdirde yanlış yöntemler ve ucuz ilaçlar ile bireysel müdahalelere kalkışmak kesinlikle mümkün olmaz. Vücudunuzu bir şeyler korkunç derecede ısırıyor. Isırılan alanda dairesel olarak kızarıklıklar ve şiddetli kaşıntı ve yanma var ama neyin ısırdığı bilinmediği için hiç şüphesiz huzursuzluk oldukça fazla olmaktadır. Sanki arı sokması gibi bir yanma ile ısırılan yer kısa süre içerisinde sertleşip kabarmakta şiddetli kaşıntıdan dolayı da belirli bir süre kaşınılan alan belli belirsiz iltihap kapmış gibi gözüküyorsa büyük ihtimalle pirelenme sorunları evinizin içinde yada dış alanlar olan bahçelerde ortaya çıkmıştır.

Tüm bu belirtiler pireleri işaret etmekte olup pireler için en çok diz ve diz altından aşağı olan kısımları ısırmayı çok daha fazla kolay başarır. Bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur diye bizi arayıp yardım isteyen müşterilerin yaşadıkları pire sorunlarına karşı öncelikle kokulu pire ilaçları kullanmanın gerekli olduğunu belirterek tüm yüzeylerin ve bitki örtüsünün ıslama şeklinde ilaçlanması pirelerden kurtulmak için en etkili uygulama şeklidir. Pirelerden kurtulmak için mutlaka pire ilaçlaması yaptırılmalı ve bu profesyonel pire ilaçlama ekipleri tarafından uygulanmalıdır.

Her tarafı saran pireler nasıl önlenir ?

Başta apartman etrafı, kömürlük ve odunluk alanlar ile bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur her tarafı saran pireler nasıl önlenir kısa bir araştırma sonucu pek çok ilaçlama çözümleri ve değişik yolların olduğunu gören insanlar genelde yanlış ilaçlama ve firma seçimi ile ciddi mağduriyet yaşamaktadır. Pirelerin yok edilmesi için öncelikle mekanın özelliği ve pirelerin yoğunluğuna göre ilaçlama şekli seçilmelidir. Toprak zeminler için ıslama şeklindeki uygulama daha etkili olmasına karşın kapalı mekanlar ve aşırı derecede eşya bulunan yerlerde buharlı pire ilaçlama şekli daha etkili olacaktır.

Yoğun olarak bahçeye yayılan her tarafta insanların üzerine sıçrayıp ısıran pireler için doğru ilaçlama yöntemi kadar ilaçların kalitesi de belirleyici olmaktadır. Bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur diye arayış içinde olanların firmamızı arayarak hem en etkili pire ilaçları ile ilaçlanmasına ve hemde doğru pire ilaçlama şekilleri alarak kısa sürede yaşadıkları pire şikayetlerinin yok edilmesini sağlamaları olası yanılgılardan kurtulmalarında önemlidir. Pire zararlısı oldukça rahatsız eden bir haşere çeşidi olduğu için zaman geçirmeden müdahale edilmeli ve en kısa zamanda pireler ortadan kaldırılmalıdır.pirelerin yok edilmesi

Sokak kedileri ve köpekler pireye neden olur mu ?

Bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur diyorsanız öncelikle bina etrafında başı boş dolaşan kedi ve köpekler varsa bunların uzaklaştırılması ve akabinde derhal ilaçlama hizmeti alınması pirelerden kurtulmak için en etkili yoldur. Bizi arayıp kedi ve köpekler pireye neden olur mu diye soranların çoğu kedilerin pire şikayetlerinin çoğunluğunda başlıca sebeplerden biri olduğunu bilmezler. Özellikle kedilerin yavru yapma dönemleri en fazla pire şikayetleri ile karşılaşılan dönemlerdir. Belenen kedi ve köpeklerin aşılanması yada pire tasması takılması pirelerden korunmada önemli rol oynar.

Hayvan sevgisi ile kedi ve köpekleri besleyen insanlar başı boş dolaşan bu hayvanların potansiyel pire taşıyıcı sokak hayvanları olduklarını bilmedikleri için gerek apartman ve bahçelerin gerek kendi dairelerinin pirelenmesine yol açtıklarını anlamaları çoğunlukla bu tür şikayetler ile yüzleşince anlarlar. Bahçedeki pirelerden nasıl kurtulunur diyorsanız tüm bu durumlara dikkat etmeniz ev ve iş yerinizde en küçük pire şikayeti baş göstermişse zaman kaybetmeden pire ilaçlama servisleri ile görüşerek daha fazla üremelerine fırsat vermeden ilaçlama yaptırmanız şarttır. Çünkü pireler yayıldıkça kontrol altına alınmaları zorlaşmaktadır.

İlaçlama makaleleri

Bir cevap yazın

Yorum
İsim*
Mail adresi*
Website adresi *