Arılar zor ölür mü

arı imha şekilleri
22 Mar

Arılar zor ölür mü normal şartlarda arıların insanlar için pek bir zararlı tarafı yoktur. İlaçlama yapılmayan  yaşam alanlarında yuvalanan ve buralara kovan ören arıların rahatsız edilmesi kendilerine yönelen bir tehdit olarak algılamaktadır. İnsanların toplu arı saldırılarına maruz kalmaları ve ciddi şekilde zarar görmeleri mümkün olabilmektedir. Çatı arasına yuva yapan arılar zor ölür hangi yöntemler ile ilaçlama yapılmalıdır elbete arı mücadelesi profesyonel ilaçlama firmaları tarafından yapılması gereken asla hafife alınamayacak derecede önemli bir hizmet olup bilinçsiz ve bireysel önlemeler alınarak arıların yok edilmesi yada onlardan kalıcı olarak kurtulmak kesinlikle mümkün değildir. Atlas haşere ilaçlama servisleri sizlerin bina ve apartmanlarınıza yerleşip tavan araları, çatı dipleri,balkondaki pencere panjurları ve bahçelerde ağaçlar üzerinde yuva yaparak insanların sağlığını ciddi tehlikeye attıkları ve arı sokmalarında bünyelerinin zayıf olması nedeni ile ciddi riskler olacağı bilinmelidir.

Kovan içindeki arılar zor ölür mü bilinmesi gereken tavan arası ve çatı içlerinde yuvalanan ve buralarda kovan yaparak üreyen arıların öldürülmesi çok zor bir işlemdir. Kokusuz ilaçlar ve basit haşere öldürücü ilaçlar ile bu zararlıların imhası mümkün olmayıp küçük çaplı sorunlarda başarılı olunsa bile çapı 50- 60 santimetreye ulaşan kovanlardaki arı kolonisini imha etmek sanıldığı kadar kolay olmayacaktır. Kraliçe arı petek içinde var olmaya devem ettikçe arı larvaları her sene yeniden erginleşip daha fazla üremeye başlayacağı için şikayetler giderek artış gösterecek ve bir önceki seneye oranla çok daha fazla sorunları yaşanmasına neden olacaktır.

Bu nedenle arı ilaçlama hizmeti profesyonel olarak yapılmalı ev ve apartmanlarda görülen arıların yok edilmesi bilinçli olarak işin uzmanı kişilerce yapılmalıdır. Arıların zararlarından korunmak için arı yuvası olan yerlerde arılara karşı ilaçlama yaptırıp arı peteğinin imhası gerekir. Arılar zor ölmeyen ancak arı kolonisi için devamı sayılan arı larvalarının yok edilmemesi durumunda sorun tekrar eder. Arı ilaçlama şirketleri ile görüşülerek arıların neden olduğu tehlike profesyonel bir uygulama neticesinde ortadan kaldırılmalıdır. Sarıca arılar ve eşek arıları insanlar için tehlike arz eden yaban arıları olduğu için daire ve apartmanda arı yuvası insanlar için büyük sorun teşkil eder. Böcek ilaçlama firmaları içinde arı mücadelesi veren deneyimli ekiplerden hizmet alınmalıdır.