Arılar nereden gelir

arılar apartmanlara neden yuva yapar
22 Mar

Arılar nereden gelir yaşam alanlarımıza girerek rahatsızlık veren arıların yaşam yerleri yeşillik ve ağaçlık alanlardır. Binaların çatıları arılar için ilaçlama yapılarak arı şikayetlerine karşı önlem alınır. Ağaçlık bölgelerde kendilerini korumak için ağaç kovukları, duvar araları, çatı arası, balkon ve pencerelerin panjur mekanizması içinde insanların yaşamına müdahil olan arı türleri zaman zaman insanları sokarak onların korku duymasına ve çeşitli riskleri yaşamalarına neden olmaktadırlar. Binalara arılar nereden gelir bunun anlaşılması için arıların çeşitli besinlere ciddi şekilde ilgileri olduğu muhakkaktır. Örneğin sulu meyvelerin şekerli kalıntıları, kan, ve et gibi besinler ile hayvan leşleri su birikintileri gibi alanlara çok fazla gelen arılar çatı aralarında kuş ölüleri yada çeşitli nedenler ile koloni kurmak için gelerek yuva yapar ve zaman içinde bir kaç yüz yaban arısının sayısı on binler ile ifade edilecek oranda çoğalmaya başlayıp insanların ciddi şekilde risk altında kalmasına sebep olurlar.

Çatı arasına arılar nereden gelir diye bizi arayan ve gördükleri manzara karşısında büyük şaşkınlık yaşayan insanlar arıların tehlikesinden kurtulmak için ilk karşısına çıkan ilaçlama firmalarına ilaçlama yaptırması bazen sorunların sona ermemesi ve şikayetlerin devamına neden olduğu için arayışlara girerek bizimle iletişime geçmeleri sonucu çoğu arı ilaçlama servisinin arılar konusunda yeterli deneyim ve donanımdan yoksun olduğuna ve sadece ilaçlama yaparak arıların yok olacağını söyleyip insanları yanlış bilgilendirip mağdur olmalarına sebep olduklarına şahit olmaktayız.

Arılar nereden gelir diyen müşterilerin bilmesi gereken arı kovanı alınmadan arı kolonisi asla sana ermez ve kovan içinde bulunan binlerce arı larvası ile kraliçe arı imha edilmeden kesinlikle arıların yok olması gibi bir durum asla söz konusu olamaz. İnsanların bu konuda bilinçli olması olası mağduriyetleri önleyip daha kalıcı sonuçların alınmasına neden olacaktır. Arı ilaçlama şirketleri binaların balkon ve çatı arası gibi kısımlarında eşek arısı yuvası olan kısımlarda ilaçlama yaparak arı kovanını imha etme konusunda bilinçli hizmet verirler. Arı ilaçlama servisi olarak yaşadığınız arı sorunları karşısında böcek ilaçlama hizmetleri verip kalıcı çözüm sunuyoruz.