Arılar ile mücadele nasıl olmalıdır

en etkili arı mücadelesi
22 Mar

Arılar ile mücadele nasıl olmalıdır ilaçlama zehirli ve insanları sokarak sağlık sorunları oluşturan yaban arıları için önleyici çözüm olur. Pek çok yönden bizlere faydalı iken apartman ve dairelerde görüldükleri zaman olası sokma tehlikeleri nedeni ile risk potansiyeli olurlar. Eşek arıları ile mücadele nasıl olmalıdır bunun doğru anlaşılması için arıların yaşam alanları olan yeşil alanlarda çevreye zarar veren kimyasallardan uzak durmak spreyleme yöntemler ile arıların imhasını sağlamak gerekir. Bina içleri ve çatı aralarında uygulanan yöntemler kapalı alanlara yönelik olup dış alanlara göre daha sınırlı etki gösterdiği için etrafa ilaçların dağılması söz konusu olmaz bu nedenle sisleme şeklinde ilaçlama kapalı alanlarda son derece faydalı olup hem kısa sürede arıların yok edilmesine hemde daha uzun süre kalıcılığa neden olmaktadır.

Bahçe ve yeşil alanlarda arılar ile mücadele nasıl olmalıdır çevreye zarar verip çok sayıda hayvanın telef olmasına neden olacak geniş çaplı ilaçlama yöntemleri doğadaki dengeler açısından riskli olup belkide en faydalı haşerelerin bile yok edilmesine ve etraftaki canlı türlerinin zarar görmesine neden olmaktadır. Daire ve evlerde arılar ile mücadele nasıl olmalıdır bu konuda daha profesyonel yöntemler ile arı ilaçlama yapmak hem arıların insanlara zarar vermelerini önler hemde daha uzun süre kalıcılık sağlar. Kapalı alanlarda haşere mücadele daha dar etkilere sahip olup kullanılan ilaçların etrafa dağılma olasılığı çok daha sınırlıdır.

Arı kovanı imhası için çatı araları ve bina içlerinde spreyleme yöntemle zor girilen alanlarda arıların yok edilmesi çok zor olup önce arıları etkisiz hale getirdikten sonra peteğin dağıtılması ve yerinden alınması gerekir bu nedenle bilinçli ilaçlama şarttır. Eşek arısı mücadelesi insanların arı sokmasına maruz kalmaması için büyük öneme sahiptir. Arı ilaçlama firmaları binaların özellikle çatı aralarına girerek petek ve kovan yapan eşek arılarını ortadan kaldırmak için arı mücadele servisi vermektedir. Atlas ilaçlama firması arı ve arı kolonisini yaşam alanlarından arındırmak için böcek ilaçlama konusunda olduğu gibi arı mücadelesinde de profesyonel olarak arı ilaçlama hizmetleri vermektedir.