Arı ilaçlaması ne zaman yapılmalı

arı mücadele yöntemi
22 Mar

Arı ilaçlaması ne zaman yapılmalı yaz dönemlerinde giderek artan arıların insan yaşam alanlarında ve evlerde görülmesi olası arı sokmalarının habercisi olmaktadır. İlaçlama ile arılar için tedbir almak ve en doğru şekilde mücadele yapılmasına çalışmak için çoğu müşterimiz önce uzun bir araştırma yaptıktan sonra bizimle çalışma konusunda karar kıldığını bildirip en doğru arı ilaçlaması ne zaman yapılmalı şeklinde bizden bilgi talebinde bulunarak çoğu ilaçlama firmasına göre bizim sitemizde ve bizimle görüşmelerinden sonra daha tatmin olmuş bilgi konusunda aradıklarını bulmuş olmanın rahatlığı ile ilaçlama hizmeti talep etmişlerdir. İnsanların bilmesi gereken en önemli konunun arı ilaçlaması ne zaman yapılmalı şeklinde sorgulanmasında arıların ilaçlama zamanı olarak birincisi ilaçlama mevsimi bir diğeri de günün hangi saati arıların daha aktif olduğu ve yuvalarına dönüşlerin akşam üzeri başladığının bilinmesi olup en doğru zamanlama öğleden sonra güneş batmaya 2 saat kadar kala arıların tamamına yakını kovan içinde olacağı için bu zamanda ilaçlama yaptırmak daha kısa sürede arıların imha edilmesine sebep olacaktır.

Arıların ilaçlanma dönemleri

Arı ilaçlama yapıldıktan sonra iki üç gün arıların yuvalarına giriş çıkışı devam edecektir ancak uygulanan haşere ilacının kalıcılığı sayesinde yuvaya dönen arıların kesin olarak imha edileceği ve bu zamandan sonra bir daha sorunun tekrar yaşanmayacağı bilinmelidir. Arı ilaçlaması ne zaman yapılmalı diyen herkesin sadece ilaçlama ile sonuç alacağının düşünülmesi son derece yanlış olup kovan alınmadan ve içindeki larvalar ile kraliçe arının yok edilmesi sağlanmadan kesinlikle sorunun başarılı olamayacağı kısmi bir ilaçlama ile her sene sorunun tekrar edip giderek artan bir oranda şikayetlerin artması ile birlikte insanların bu haşerelerden daha fazla zarar görmesine ve bina genelinde huzur kalmayacağının en açık sebep eksik ilaçlama uygulamalarıdır.

Arı ilaçlama servisleri yeterli donanım ve eğitime sahip olmak durumundadır. Arı ilaçlaması nasıl yapılır? tam olarak bilmeyen ekipler arılar ile mücadele konusunda yetersiz kalır. Böcek ilaçlama yeterli bilgi ve haşere mücadele şekillerine hakim olmakla başarıya ulaşır. Atlas ilaçlama olarak her türlü böcek şikayetlerinize profesyonel çözümler sunuyoruz.