Apartman ilaçlama

apartman ilaçlama zamanı
16 May

Apartman ilaçlama dairelere böcek girişinde en fazla sıkıntı duyulan alanların ilaçlanması olarak bilinen ve dış alanlardan bina içlerine ve apartmanlara yerleşen böcek türleri apartman geneline yayılarak zamanla daire içlerine girip bina sakinlerini toptan huzursuz etmeye başlayan böceklerin ilk yuvalandıkları alanlardır apartman içleri. Bina ilaçlama bu yönü ile her yıl düzenli olarak her 6 ayda bir yaptırılması çok faydalı olmakla birlikte hiç olmaz ise yılda bir defa  ilaçlama yaptırmak gerekli olup özellikle büyük ölçekli apartman ve sitelerde toplu dairelerin sayısının çok fazla olduğu konutlarda ortak kullanım alanlarının ilaçlanması çok önemlidir. Bina ilaçlama hakkında insanlar pek istekli davranmadıkları için dairelere yayılan böceklerin evlerde ciddi sorunlara neden oldukları herkesçe bilinmektedir.

Apartman ilaçlama nasıl yapılır ?

Apartman ilaçlama nasıl yapılır ve ne gibi yöntemler kullanılır elbette önemli bir konu olup apartmanlarda ilaçlama zamanı geldiğinde daire sahiplerinin uyarılması ve aparman ilaçlama sırasında insanların ortak kullanım alanlarında çok sık dolaşmaması için uyarılmaları önemlidir. Kokusuz bina ilaçlama ile kokulu ilaçlar ile Site ilaçlaması farklı olup böceklerin türüne göre uygulama yapılır. Konut ilaçlama şekli daha çok spreyleme şekilde yapılıp toplu apartman ilaçlamalarında hangi yöntem uygulanacaksa ona göre hazırlık yapılması gereklidir.

Apartman ilaçlama ne zaman yapılmalı ?

Pek çok insanın merak ettiği konulardan biride apartmanlarda ilaçlama ne zaman yapılmalı konusu olup insanlar senede iki defa yada en az bir defa apartmanlarında ilaçlama hizmeti almak için en doğru zamanın belirlenmesine çalışır. Senelik ilaçlama zamanı yaz dönemlerinin başlangıcı olan mayıs yada haziran ayları çok daha yoğun talep görüp yaz girerken ve havalar soğumaya başlamadan önce yazın bitiminde yaptırılacak konut ilaçlamaları böceklerin daireler girmelerini kesecek ve bina sakinleri rahatsız olmayacaktır. Bu nedenle yaz dönemleri yoğunlaşan haşereleri önlemede apartman ilaçlama için en önemli dönem yaz mevsimine girildiği zaman dilimi olup bu dönemlerde ilaçlama yaptırılmalıdır.

Apartman ilaçlama duyurusu

Bina ve site ilaçlamada dikkat edilmesi gereken en önemli konu hiç kuşkusuz insanların güvenliğine dikkat edilmesi ve  ilaçlama duyurusu olarak bilinen uyarma amaçlı yazı asılması hayli önemli olup bina sakinlerinin ilaçlamanın yapılacağı gün ve saatten haberdar olmaları apartman ilaçlama için oldukça dikkat edilmesi gereken bir durum olup astım hastaları ve çocuklar için ilaçlama sırasında dışarıda gereksiz yere bulunmalarının önlenmesi için bina ilaçlama duyurusu şarttır.

Apartman ilaçlama fiyatları

Apartmanlar için istenen ilaçlama ücreti yapılan mekanın büyüklüğü ve haşere türüne göre değişmekte olup apartman ilaçlama fiyatları için daire sayısı ve bodrum, çatı gibi alanların ilaçlamaya dahil olup olmayacağı bilinerek fiyatlandırma yapılır. Apartman bahçesi ilaçlama yada sadece apartman içi ilaçlama arasında fiyat farkı olacağı için ilaçlama hizmeti talep edilirken ilaçlama fiyatları verilen bilgilere orantılı olarak belirlenip yapılacak apartman ilaçlamak hizmetine göre apartman ilaçlama fiyatları belirlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir