Akrepler nerelere yuva yapar

ev içinde akrep yuvaları
13 Mar

Akrepler nerelere yuva yapar doğal ortamlarda gerek böcek türleri ve gerek akrep çeşitleri insanlara faydası olan haşereler olup yaşam alanlarına girdikleri zaman risk olurlar. İlaçlama yapılmaz ise üremeye başladıkları andan geçerli olarak insan sağlığı ve huzur kaçırma bakımından zararlı olmaya başlarlar. Akrepler bahçede ve açık alanlarda duvar araları, taşların altı, ağaçların köklerine yakın bölgeleri ve kabukları arasına çeşitli otların ve bitkilerin arasına ve binaların temeline yakın bölgelerde buldukları yerlere saklanıp yuvalanırlar. Binalarda akrepler nerelere nerelere yuva yapar buna örnek olarak zayıf noktalar arasında en bilinenleri lağım kanallarına yakın bölgeler, bina duvarları ve çatlaklar, binanın zemin bölümlerinde atıl durumdaki pek çok eşyaların arasına ve havalandırma boşluklarına sıkça yuvalanan akrepler buralardan zamanla çoğalarak açık buldukları evlere girerek sorun kaynağı haline gelirler.

Akreplerin yuvaları hakkında

Eve giren akrepler nerelere yuva yapar bu en önemli nokta olup ev içinde özellikle küçük çocuklar için tehlikeli olan akrep çeşitleri kendini savunmayı bilmeyen ve akrebin ne olduğunu bile anlamayan bebekler ve küçük çocuklar için çok tehlikeli olup dokunmaya ve tutmaya çalışmaları sonucunda akrep sokması yaşanmasına derdini anlatamadığı içinde zaman kaybedilip vücuda dağılan akrep zehrinin etkisi ile çocukların hayati fonksiyonlarda çok büyük tehlikeye neden olur acı içinde kıvranan çocukların akrep tarafından sokulduğu anlaşılana kadar geçen sürede akrep zehrinin önlenemez boyutlara varması ile can kaybına neden olabileceği unutulmamalıdır. Yetişkin insanlara oranla çok daha risk altında olan küçük çocukların akrep sokmalarından korunması için evinde akrepler nerelere yuva yapar tam olarak bilinmediği için gören kişilerin başka akreplerinde evde yuva yapmış olabilme ihtimaline karşı derhal evde garantili bir böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır.

Akreplerin imha edilmesi yaşanabilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına çok önemlidir. Evde akrep saklanma alanları eşyaların arkası, mutfak dolabı ve tezgah altları, banyo duşa kabini gibi bölgeler başta olmak üzere kapı dipleri parke araları akrepler için ideal gizlenme bölgeleridir. Akrep yuvalarının imhası için genel haşere ilaçlama şekli uygulanarak evdeki akrepleri yok etmek daha kolay olur. Zehirli akreplerin yuvaları açık alanlar ve kapalı mekanlarda her türlü eşya yada kaya altı gibi bölgeler olabilir. Akrepleri imha etmek için akrepler nerelere yuva yapar?  akrep saklanma alanları gibi yerler hakkında bilinçli bilgili personel tarafından etkili bir böcek ilaçlama yapılarak başarılı olur.