Akrepler nereden gelir

eve akrepler nasıl girer
13 Mar

Akrepler nereden gelir zehirli ve insanların pek çoğu tarafından akrep görmeleri nedeni ile panikle karşılanan haşereler arasında en tehlikeli bir tür olan akrepler dış alanlarda yaşam süren zehirli haşereler olarak tedbir alınması gereken akrepler evlere nereden gelir. Bilindiği kadar akrepler yağmurlu havalarda ve su taşkınları görülmesi durumunda yoğun olarak karşılaşılan bir özelliğe sahip oldukları için daha çok kanalizasyon ve şehir şebekelerine yakın bölgelerde yuvalandıkları için yağışlı havada buralarda şiddetli akıntılar neticesinde taşan logarlar nedeni ile yada farklı nedenlerden dolayı su yollarındaki ani yükselmeler sonucunda yuvaları dağılan akrepler sürüklenerek çok uzak mesafelere taşınır ve evlerin bahçeleri, apartmanların zemin katları, lağım kanallarına bağlantılı olan atık su kuyuları gibi yerlerden çıkarak apartmanlara akrepler nereden gelir sorusuna en bariz şekilde cevap oluştururlar.

Akreplerin evlere giriş yolları

Akrepler sağlam yapılı ve sert kabuklu zararlı türleri olup vücutlarındaki zehirli kuyruk yapısı ile oldukça tehlikeli olup evlere buldukları boşluklardan ve havalandırma pencerelerinden girerek sorun kaynağı olurlar. Zehirli akrepler nereden gelir? türü bir sorunun onlarca cevabı bulunup değişik sebepler ile bina bahçeleri, apartman daireleri, site ve konutlar, iş yerleri gibi pek çok yaşam alanı ve mekanlara girerek insan hayatı için risk kaynağı teşkil ederler. Dairelere akrepler nasıl girer? ben apartmanın en üst katında oturuyorum binamız oldukça yüksek olmasına rağmen evimde akrep çıktı benzeri pek çok müşteri akreplerin giriş yolları ve bu denli yüksek yapılarda ev içine nasıl olup ta girdiklerini hayretle merak etmekte ve ciddi rahatsızlıklar yaşanmasına sebep olmaktadırlar.

Bilinmesi gereken akrepler ayak yapısı vantuzlu olan bir zararlı türü olduğu için en dik binalara, boruların kaygan yüzeylerine, pencere ve pek çok haşerelerin tırmanamadığı alanlara kolayca tırmanıp çeşitli bölgelerden evlere girebilir. Akrepler nereden gelir diyenler için evlere en fazla akrep girişi lağım bağlantıları, kapı altları, açık pencere ve havalandırmalar, ve özelliklerde atık su gideri konumundaki lavabo giderleri, banyo giderleri akreplerin sıkça giriş yaptığı yerler olup evde ve apartmanda akrep görüldüğü zaman mutlaka profesyonel bir akrep mücadele hizmeti alınarak akreplerin ilaçlama ile imha edilmeleri sağlanmalıdır. Akreplerin evlere giriş yolları gerekli tedbirler alınarak kapatılırsa zehirli akrep tehlikesi yapılacak iyi bir ilaçlama ile ortadan kaldırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir