ölümcül akrep tehlikesi
Akrepler hastalık bulaştırır mı
14 Mart 2015
tahta kurusundan bulaşan hastalıklar
Tahta kuruları hastalık bulaştırır mı
14 Mart 2015
akrepler nasıl avlanır

akrepler ne yer

Akrepler nasıl beslenir bu zehirli ve tehlikeli hayvanların beslenmesi otçul özelliklerde olmayıp akrepler etçil beslenen haşere türleri içinde yer alırlar ve ilaçlama yaptırılmaları gerekir. Zehirli akrepler nasıl beslenir neleri yer hangi zaman aralıkları ile beslenme ihtiyacı hissederler pek çok insanın bilmediği bir durum olup akrepler zaman dilimi açısından geceleri beslenmeyi kendilerine uygun görürler. Doğadaki akrep türleri avlanarak beslenir ve küçük ağız yapılarının neden olduğu sebepten dolayı yavaş ve uzun zaman alır avını yemesi çeşitli böcekler ile beslenen akrep zararlısı kırkayak, çıyan,örümcek, gümüş böceği, ve küçük yapılı kemirgenleri yaralayıp daha onlar canlı iken yemeye başlar ve avını parçalama yeteneği bulunmadığı için örümcekler deki özellik gibi bir sindirim sistemine sahiptir ve avını emerek yer. Evdeki akrepler nasıl beslenir diye sorulduğu zaman evdeki küçük böcek ve haşereler ile beslenen akrepler çok fazla yemek tüketen bir özelliğe sahip değildir. Bir defa beslendikten sonra uzun süre hiç bir şey yemeden hayatta kalabilirler.

Akreplerin avlanma yerleri

Akrep genelde serin alanlarda yaşamayı tercih eden bir canlı olup çok sıcak havalarda taş altları duvar araları ve serin yerlere saklanarak dinlenir akreplerin evlerde üremesini önlemek için böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Akreplerin sahip olduğu zehirli kuyruk insanların en fazla çekindiği organı olup sıkıştırıldığı anda havaya dik konumda duran kuyruğunu büyük bir hızla avına batırıp vücuduna zehrini akıtır aslında saldırgan bir yapıya sahip olmasalar bile tehlike hissettiklerinde yada kazara üzerlerine basıldığı ve sıkıştırıldıklarında iç güdüsel olarak tehlike algılayıp anında sokarlar bu nedenle akreplerin olduğu yerlerde çıplak ayakla dolaşmak oldukça tehlikeli bir davranış olup akreplerin görüldüğü yaşam alanlarında gerek çocukların ve gerek aile bireylerinin can güvenliğinin sağlanması gerekir.

Akreplerin zararlarından korunmak için vakit geçirilmeden akrep ilaçlama hizmeti alınmalı akreplerin neden olduğu zehirlenmelerin tehlikesi düşünülerek akrepler imha edilmelidir. Akrepler nasıl beslenir ve ne gibi özelliklere sahip merak eden insanların akreplerin tehlikeleri karşısında bilinçli olduğu ve akreplerden insanlara gelebilecek tehditlere karşı evlerinde akrep mücadelesi yaptırdıkları bilinen bir gerçektir. Akreplerin evlerden arındırılması için akrep giriş yolları kapatılmalı çeşitli nedenler ile binalara giren akrepler ani etkili ve kalıcı böcek ilaçlama hizmeti ile ortadan kaldırılmalıdır.

Comments are closed.